Čarovné vianočné trhy pre celú rodinu na zámku Schloss Hof

Unikátnym miestom, na ktorom si môžete plnými dúškami vychutnať čarovnú predvianočnú atmosféru, je malebný zámocký areál Schloss Hof.

Bohatý sortiment vianočných trhov, zaujímavé remeselnícke výrobky, prekrásna výzdoba a lákavá programová ponuka sú zárukou výnimočného predvianočného zážitku v rozprávkovom prostredí zámku.

Vianočné trhy v zámockom areáli Schloss Hof, sa konajú každý víkend od 17. novembra do 23. decembra. Návštevníci sa môžu potešiť krásnymi vianočnými ozdobami, vkusnými dekoráciami a načerpať bohatú inšpiráciu pre milé darčeky.

Hudba aj výstava k 200-tému výročiu Tichej noci

Viac ako 90 vystavovateľov ponúka vo vnútorných aj vonkajších priestoroch rozmanitý sortiment výrobkov – od ručne vyrábaných ozdôb a pohľadníc, jasličky z prírodných materiálov až po voňavé sviečky z včelieho vosku.

Sladké aj slané delikatesy a lahodné punčové variácie návštevníkov priam lákajú, aby sa na chvíľu zastavili a nechali unášať tou pravou „chuťou Vianoc“ a potešili chuťové poháriky aj lahodnými regionálnymi dobrotami.

Zámok Schloss Hof sa môže počas vianočných trhov popýšiť aj pestrým programom pre celú rodinu. Návštevníci sa môžu započúvať do tónov dychovej hudby i tých najkrajších medzinárodných vianočných piesní.

Prepychové zámocké komnaty tvoria nádhernú kulisu vianočnej výstave „Tichá noc, svätá noc – 200. výročie vianočnej koledy“, ktorá zachytáva príbeh tejto známej vianočnej piesne, ktorú zložil rakúsky skladateľ Franz Xaver Gruber.

Deti napečú aj stretnú Mikuláša

Pútavý detský program zahŕňa zaujímavé vystúpenie Gašparka, mimoriadne obľúbené živé jasličky, skvelé jazdy na poníkoch či vláčiku a kolotoči. Kúzelník Flo Mayer sa predstaví počas interaktívnej kúzelníckej show.

Deti sa okrem iného môžu tešiť na Mikuláša a anjela, pútavé tvorivé dielničky i prípravu vianočného pečiva. Budú mať tiež jedinečnú možnosť napísať list Ježiškovi a zveriť mu tie najtajnejšie priania. Vianočné trhy na zámku Schloss Hof vo veľkolepom imperiálnom prostredí stoja za návštevu a sú ideálnym zážitkom pre celú rodinu.

Termíny: 17.-18.11., 24.- 25.11., 1.-2.12., 8.-9.12.,15.-16.12., 22.-23.12.2018
Čas: 10.00 – 19.00 hod.
Miesto: Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof
Vstupné na vianočné trhy: dospelí 6,- € | deti (6-18 rokov) 3,- € | rodinná
vstupenka (2 dospelí + max. 3 deti) 15,- €.

foto: SKB Astrid Knie