Divadlo – Komu dovolíme žiť dlhšie ako 80 rokov?

Pozývame Vás do Divadla Aréna v Bratislave na tragikomédiu Extasy show.


Odpovedzte na súťažnú otázku a vyhrajte dva lístky na predstavenie Extasy show, ktoré sa hrá v stredu 9. mája o 19,00 v Divadle Aréna.

Súťažná otázka: „Kto režíroval pre Divadlo Aréna tragikomédiu Extasy show?“

Odpoveď  pošlite mailom na adresu vivasenior@vivasenior.sk do 7. mája.


aktualizované 5. mája 2008: Vyžrebovaná výherkyňa: Erika Litváková z Bratislavy

Divadelné predstavenie Extasy show

Píše sa rok 2047. Každý kto má viac ako 80 rokov musí podstúpiť test, ktorý rozhodne o jeho ďalšom živote.

Tragikomédia z pera súčasnej rakúskej dramatičky Constanze Dennig je príbehom o starých ľuďoch v dnešnom krutom a nemilosrdnom svete.

Na pozadí krásnej a nablýskanej televíznej show sledujeme osud piatich postáv, ktoré v roku 2047 dosiahnu vysoký dôchodcovský vek.

Sociálny systém zlyháva, ľudia sa neustále dožívajú vyššieho veku a mladá generácia sa o nich nedokáže postarať. Táto situácia sa stane námetom pre televíznu reality show s priliehavým názvom “Extasy show”.

Po úspešných inscenáciách ako Closer (Na dotyk), Írska kliatba a Vibrator-Play si režisér Juraj Bielik vybral titul, ktorého dej sa síce odohráva v ďalekej budúcnosti, ale téma je viac ako aktuálna a dotýka sa nás všetkých.

Záber z predstavenia Extasy show. Foto: archív Divadla Aréna

Ľudia z rôznych sociálnych vrstiev, no najmä so svojským prístupom k životu sa stretávajú tesne pred živým vysielaním v zákulisí a postupne odhaľujú svoje osudy, sny, túžby a nádeje, na naplnenie ktorých im už neostáva veľa času. Jedine, ak by dosiahli v teste výnimočne dobré výsledky. Groteskné situácie nám približujú život starých ľudí, ktorí zažili viac ako si mnohí myslíme alebo ako si oni sami pamätajú.

V dnešnom vydaní Extasy Show privítame päť súťažiacich, čakajúcich na výsledok. Ten, kto v teste nedosiahne potrebný počet bodov mieri rovno na párty, kde ho už čaká otrávené prosecco a pesnička na želanie.

Kto si predĺži svoj život o ďalší rok a kto nás bude musieť opustiť?

Réžia: Juraj Bielik
Účinkujú: Michal Ďuriš, Zuzana Frenglová, Jozef Pročko, Zuzana Skopálová, Tatiana Kulíšková, Dušan Cinkota, Petra Blesáková, Ján Tribula

Záber z predstavenia Extasy show. Foto: archív Divadla Aréna

Divadlo Aréna poskytuje pre seniorov 20% a pre osoby ZŤP 30% zľavu na všetky svoje repertoárové predstavenia.
Zľavu je možné uplatniť po predložení relevantného dokladu  (občiansky preukaz/preukaz ZŤP) pri kúpe vstupenky v pokladni Divadla Aréna. Zľavy nie je možné kombinovať a nevzťahujú sa na predstavenia pre deti, kino, koncerty a priame prenosy z Metropolitnej Opery v New Yorku.