Európska premiéra TURANDOT v Bratislave

Poznáte slávny príbeh o Turandot? O krutej princeznej, ktorá odmieta všetkých pytačov a nemilosrdne im necháva stínať hlavy, ak neuhádnu jej hádanky? Divadlo Nová scéna v Bratislave uvedie pôvodný kórejský muzikál Turandot v európskej premiére 6. a 7. marca 2020.

Pôvodne perzská legenda inšpirovala talianskeho dramatika Carla Gozziho, ktorý jej dal podobu čínskej rozprávky. O dve storočia neskôr ju geniálne spracoval do nesmrteľnej opery Giacomo Puccini. Súčasnú muzikálovú podobu príbehu o Turandot dali renomovaní kórejskí muzikáloví tvorcovia – autorka hudby Jang Soyeong a libretista Lee Haeje.

Divadlo Nová scéna uvedie pôvodný kórejský muzikál v réžii významného maďarského režiséra Róberta Alföldiho a v sprievode 11-členného orchestra pod vedením Ľubomíra Dolného.

L.Pavlásek, P.Plevčík a M.Candrák.  FOTO: Ctibor Bachratý

Príbeh princeznej Turandot je známy mnohými spracovaniami. Vari najznámejšie sú klasické operné inscenácie. Svetoznámy maďarský režisér Róbert Alföldi priniesol na Novú scénu súčasný pohľad na večne živú tému lásky s jej rôznymi podobami ako muzikál o láske i zatrpknutosti, o obeti a utrpení, o hrdosti, pokore a sile.

V hlavných úlohách princeznej Turandot predstavia Miroslava Drínová a Lenka Fecková, postavu Calafa stvárňujú Peter Makranský a Patrik Vyskočil.

Postavu Timura alternujú Pavol Plevčík s Martinom Kaprálikom, postavu Ryu stvárňujú Romana Dang Van a Lenka Machciníková, rolu Altia hrajú Róbert Halák v alternácii so Stanom Králom a postavu Loring, matky Turandot stvárňujú Karin Olasová a Sisa Sklovská.

M.Candrák, L.Pišta, R.Dang Van, V.Plevčík, Martin Kaprálik a T.Majláth. FOTO: Ctibor Bachratý