Vyžrebované! Hotel, ktorý nabíja energiou

aktualizácia: 24.9.2019

Správna odpoveď: Hotel Silvanus sa nachádza pri pohorí Pilis.

Výhercovia: pani Renátka K. z Ploštína a pán Milan Č. z Levíc. Gratulujeme! Výhercovia vyhrávajú víkendový pobyt v hoteli Silvanus vo Visegráde.


Úchvatná panoráma Dunaja, čakra srdca Zeme, kvalitné služby. To je neobyčajný Hotel Silvanus v nádhernom prostredí Visegrádu.


Súťažná otázka: Pri akom pohorí sa nachádza hotel Silvanus?

Správne odpovede zasielajte do 15.septembra 2019 na adresu vivasenior@vivasenior.sk

Zo správnych odpovedí vyžrebujeme výhercu, ktorý získa víkendový pobyt v hoteli Silvanus vo Visegráde.


Štvorhviezdičkový hotel sa môže pýšiť rôznymi oceneniami. Tohtoročným je najvyššie od hostí, keď v hlasovaní v maďarskej televízií získal titul Najlepší hotel Maďarska za rok 2018 a nedávno dostal ocenenie od spoločnosti Trip Advisor ako najlepší, vidiecky, štvorhviezdičkový hotel v Maďarsku.

Neobyčajná poloha

Hotel sa nachádza v jedinečnom prírodnom prostredí, na 352 metrov vysokom kopci Feketehegy, neďaleko historického, kráľovského hradu Visegrád (Fellegvár), ktorý svoju najväčšiu slávu zažil v období panovania kráľa Mateja.

Hostia sa môžu kochať krásnym výhľadom na dunajský ohyb, z druhej strany hotela vidieť husté lesy pohoria Pilis.

História hotela sa datuje od začiatku 70-tych rokov, keď ho postavili pri príležitosti konania svetovej výstavy poľovníctva. Bola to obrovská udalosť a hostitelia sa chceli prezentovať v čo najlepšom svetle pred celým svetom. Preto sa rozhodli, že pri tejto príležitosti postavia nový hotel v pohorí Pilis, ktoré je bohaté na divú zver.

Hotel bol otvorený v roku 1971 a svojou jedinečnou atmosférou, úchvatnou panorámou patril aj v 70. rokoch medzi najvyhľadávanejšie v Maďarsku a bol mimoriadne obľúbený aj medzi zahraničnými návštevníkmi.

Po zmene režimu sa uskutočnilo niekoľko rekonštrukcií, až kým hotel nezískal svoju terajšiu, modernú podobu i zariadenie.

Hotel Silvanus dnes ponúka 164 izieb počnúc štandardnými, až po tie najluxusnejšie. Polovica izieb má výhľad na dunajský ohyb, druhá polovica na krásne lesy pohoria Pilis.

Luxusné apartmány ponúkajú nadštandardný servis. Počas pobytu hostia môžu oddychovať a naberať energiu v priestrannom wellness centre. K dispozícii je sauna, bazény s termálnou vodou a liečivými účinkami, rekreačný aj detský bazén. Z vonkajších i vnútorných bazénov je jedinečný výhľad na Dunaj. Pre hostí sú k dispozícii elektroautá a elektrobicykle.

Tradičná aj svetová gastronómia

Hotel má jedinečnú gastronomickú ponuku maďarských a medzinárodných špecialít. Dôraz kladie na zdravú stravu, má vlastné centrum biopotravín a záhradu s liečivými bylinkami, ktoré používajú pri príprave jedál. Spolupracuje s blízkymi malými hospodárstvami, s producentmi mlieka a syrov, mäsa, výrobcami ovocných štiav.

Čakra s pozitívnou energiou

Hotel Silvanus má zaujímavú jedinečnosť. Podľa ezoterických učení sa tu nachádza jedna zo siedmych hlavných čakier Zeme, dokonca tá najdôležitejšia, čakra srdca, ktorá od nepamäti ľudstva zaplaví okolie pozitívnou energiou.

 

Túto skutočnosť ocenil a potvrdil pri svojej návšteve nielen japonský veľvyslanec v Maďarsku, ale i ďalší hostia, ktorí sa venujú ezoterike. Hotel navštívilo veľa prominentných hostí, stretli sa tu aj zástupcovia Visegrádskej štvorky, aj dánska kráľovná Margita, japonský cisár Akihito, futbalová legenda Michel Platini, svetoznámy filmový režisér Passolini a mnohí ďalší.

Ale pre personál je každý hosť významný. Mottom personálu hotela je: „Hostí treba privítať tak, ako vítame vo svojom dome priateľov a našich najbližších.“

Hotel Silvanus je obľúbený aj medzi návštevníkmi zo Slovenska, od hraničného prechodu v Štúrove je to iba necelých 30 kilometrov.

Vlakom sa dostanete z Bratislavy priamo do Visegrádu a môžete využiť aj lodnú dopravu. A nie je to ďaleko ani pre tých, ktorí sa chystajú do hlavného mesta Budapešti, alebo do známeho mestečka umelcov Szentendre.

Info: www.hotelsilvanus.hu