Mal zdravotné problémy, dnes jeho tinktúra pomáha aj iným

Klasická medicína mu nevedela pomôcť, čo ho prinútilo hľadať spôsob ako by sám naštartoval svoj imunitný systém. Dnes 83-ročný pán Jurík sa zameral na hlivu ustricovú a spojil sa s odborníkmi zo Slovenskej Technickej Univerzity.

V poslednom období sme sa čoraz častejšie presvedčili o tom, že zdravie nie je samozrejmosť, a že by sme sa mali oň aktívne zaujímať. Lekárne sú však preplnené výživovými doplnkami a výber je často náročný.

Neobyčajný príbeh spod Tatier

Jedinečným lokálnym produktom, za ktorým stojí už vyše dvadsať rokov rodinný podnik je účinná prírodná tinktúra spod Tatier, výrobok rodiny Juríkovcov so slovenským príbehom a svetovou kvalitou. Neoglucan.

Zamilovali si ho aj odborníci

Neoglucan obsahuje zložky, ktoré sú potrebné pre zdravé fungovanie nášho imunitného systému, beta-glukán, vitamín C aj zinok, na ktorý sa v spojitosti s imunitou občas zabúda, ale momentálne ich odborníci považujú za účinnú profilaxiu (prevenciu).

Pri pravidelnom užívaní tak zabezpečí obranyschopnosť organizmu voči baktériám aj voči nebezpečným vírusom.

Rodina pána Juríka si sama pestuje špeciálny kmeň z Hlivy ustricovej.

Lekárka Daniela Halmová hovorí, že Neoglucan pôsobí rýchlo, ľahko sa užíva, a aj preto sa jej osvedčil hlavne v skorom štádiu respiračných infekcií, ale aj pri dlhodobej podpore imunity.

„Mám rada tento výrobok z viacerých dôvodov a jedným z nich je hlavne prirodzená podpora imunity hneď na začiatku tráviacej a dýchacej sústavy, ktorá je bránou pre vstup vírusov či baktérií – práve slizničná imunita v oblasti nosohltanu je kľúčová pre rýchlu reakciu organizmu proti infekcii,“ vysvetľuje MUDr. Daniela Halmová.

83-ročný zakladateľ vymyslel zdravie v krabičke

Za svetovou kvalitou stojí rodinná firma. Hlavnou inšpiráciou pri vývoji špecializovanej Neoglucan tinktúry bol Slovák Ján Jurík, ktorý dlhé roky trpel zdravotnými ťažkosťami.

Jeho slabší zdravotný stav ho prinútil v 63 rokoch zmeniť svoj životný štýl a hľadať spôsob, ako prirodzene naštartovať svoj imunitný systém. Počas tohto obdobia sa začal zaujímať o Hlivu ustricovú a spozoroval jej priaznivé účinky na ľudské telo.

„V tej dobe už prebiehal v Československu rozsiahly výskum s Hlivou ustricovou, nemusel som ísť ďaleko. Aj na Slovensku je mnoho šikovných ľudí, preto som sa spojil s odborníkmi zo Slovenskej Technickej Univerzity, ktorí mali technológiu na výrobu tinktúry z Hlivy ustricovej,“ vysvetľuje stále aktívny 83-ročný zakladateľ, ktorý sa udržuje vo forme aj chovom kôz alebo účasťou na maratóne.

Zázrak z Hlivy ustricovej

Rodina pána Juríka si sama pestuje špeciálny kmeň z Hlivy ustricovej, ktorú spracujú a následne zreje až 6 mesiacov v ich výrobných priestoroch, aby sa posilňovali účinky beta-glukánov z tejto medicínskej huby.

Bežnou konzumáciou tejto huby ich do tela nedostaneme v potrebnom množstve. Tinktúra neobsahuje len beta-glukán, ale aj vitamíny, aminokyseliny a minerály, ktoré sa v našom tele prirodzene nachádzajú. Pomáha prirodzene naštartovať imunitu a zároveň pomáha dosiahnuť prirodzenú rovnováhu vnútorných procesov.

Výrobné priestory v Kežmarku. Hliva ustricová zreje 6 mesiacov.

Klinické štúdie o účinkoch beta-glukánov na športovcoch

U športovcov nadmerná fyzická záťaž častokrát zvýši riziko ochorenia horných dýchacích ciest, ako sú bolesť hrdla, kašeľ, zápaly alebo infekcie. Podľa klinickej štúdie publikovanej v Journal of Sports & Science Medicine, dlhodobé používanie beta-glukánov pomáha predísť týmto ochoreniam.

Štúdia bola zrealizovaná na 75 bežcoch maratónu (35 mužov a 40 žien) vo vekovej kategórii 18-53 rokov. Títo bežci 4 týždne pravidelne užívali 250 mg – 500 mg  beta-glukánu. Po mesiaci užívania zaznamenali značný úbytok problémov s dýchacími cestami, lepšie celkové zdravie a lepšiu náladu.

Vedecká štúdia od známeho českého botanika Václava Vetvičku potvrdila, že dvojtýždňové  užívanie beta-glukánov pomáha znížiť nepriaznivé symptómy chrípkových ochorení. Štúdia tiež ukázala, že pravidelné užívanie beta-glukánov pomáha nielen znížiť symptómy, ale aj uľahčiť priebeh ochorenia.

Biela Perla

Pod Tatrami sa vyrába aj zubná pasta Biela Perla, ktorá obsahuje účinné bylinné extrakty, ktoré pomáhajú pri oslabených a zapálených ďasnách a napomáhajú zmierňovať príznaky paradentózy. Pri pravidelnom užívaní sa optimálne naštartuje prirodzená obranyschopnosť organizmu voči baktériám a vírusom. Zubná pasta Biela perla obsahuje až 94 % obsah prírodných látok.

Viac informácií nájdete na stránke: www.neoglucan.sk