Mesiac knihy prináša nové tituly

V marci, mesiaci knihy prichádza vydavateľstvo IKAR s titulmi, ktoré zaujmú starších i mladších čitateľov.


Posolstvo noci

Fascinujúci svet snívania od britskej autorky Theresy Cheung

Posolstvo noci

Sny sú pre náš život veľmi dôležité. Prostredníctvom nich naše nevedomie spracúva rôzne podnety. Keď spíme, množstvo vecí, ktoré držíme v podvedomí, sa vlastne rieši a lieči. Výklad snov používa množstvo psychológov vo svojej psychoterapeutickej praxi. Sny otvárajú cestu do klientovho podvedomia, ponúkajú prístup k mnohým nespracovaným traumám, myšlienkam, podnetom, ku ktorým nám racionalita neumožňuje sa dostať. Prostredníctvom symbolov nás naše podvedomie upozorňuje na chyby, ktorých sa dopúšťame v bdelom živote. Autorka knihy Posolstvo noci Theresa Cheung nadväzuje na priekopníkov teórie o našom podvedomí Carla Gustava Junga a Sigmunda Freuda, ktorí tento pojem zadefinovali. Výkladu snov sa venuje celý svoj život a tvrdí, že keď sa zamilujeme do svojich snov, zamilujeme sa sami do seba.

Olívia a on

Táňa Keleová-Vasilková najúspešnejšia slovenská spisovateľka prichádza s pokračovaním bestselleru Olívia s názvom Olívia a on.

Ako sa bude vyvíjať osud sympatickej hudobníčky Olívie a jej nová láska? Táňa Keleová-Vasilková je stálicou na slovenskom spisovateľskom nebi. Jej romány sú veľmi úspešné už od deväťdesiatych rokov a jej čitateliek neubúda, práve naopak. Získava si svojimi príbehmi zo života srdcia novej čitateľskej generácie. Podľa počtu predaných kníh, ktoré presahujú 1,5 milióna kusov, je dlhodobo najúspešnejšou slovenskou autorkou. Na jeseň 2022 jej vyšla novinka – príbeh hudobníčky Olívie, ktorá si prechádza mnohými problémami. No našťastie na ne nie je sama, stretáva Sofiu, staršiu pani, ktorá sa stáva jej priateľkou a svoju lásku, Olivera. Ich osudy pokračujú v novom románe Olívia a on, ktorý práve v týchto dňoch vyšiel vo vydavateľstve IKAR a okamžite ovládol rebríčky predajnosti kníhkupectiev.

Olívia a on

Ako sa bude vyvíjať osud sympatickej hudobníčky Olívie a jej nová láska? Táňa Keleová-Vasilková je stálicou na slovenskom spisovateľskom nebi. Jej romány sú veľmi úspešné už od deväťdesiatych rokov a jej čitateliek neubúda, práve naopak. Získava si svojimi príbehmi zo života srdcia novej čitateľskej generácie. Podľa počtu predaných kníh, ktoré presahujú 1,5 milióna kusov, je dlhodobo najúspešnejšou slovenskou autorkou. Na jeseň 2022 jej vyšla novinka – príbeh hudobníčky Olívie, ktorá si prechádza mnohými problémami. No našťastie na ne nie je sama, stretáva Sofiu, staršiu pani, ktorá sa stáva jej priateľkou a svoju lásku, Olivera. Ich osudy pokračujú v novom románe Olívia a on, ktorý práve v týchto dňoch vyšiel vo vydavateľstve IKAR a okamžite ovládol rebríčky predajnosti kníhkupectiev.


Moderná sebaobrana

Českí autori Jasmína a Pavel Houdek prichádzajú s veľmi dôležitou knihou ako rozpoznať rôzne formy násilia a manipulácie a ako sa im účinne brániť.

Moderná sebaobrana

Možno ste sa v živote dostali do situácie, keď ste museli čeliť násiliu alebo obťažovaniu. Nemusí ísť len o násilie fyzické, ale patria k nemu aj sexistické poznámky, nepríjemné vtipy, či narážky, manipulácia… Jednoducho situácie, v ktorých sa cítite nepríjemne, vzbudzujú vo vás pocity hanby, alebo sa nezmôžete na slovo a zamrznete. Manželia Jasmína a Pavel Houdek sumarizujú vo svojej knihe najbežnejšie situácie, s ktorými sa stretli jednak osobne a jednak prostredníctvom širokého spektra svojich známych a študentov. Popritom poradia, ako „čítať“ nebezpečné prostredie, ako sa nepoddať vlastnému strachu a v pokoji konať ešte predtým, než vôbec k agresii dôjde.

Zdroj FOTO: Ikar