Milovníci jarnej lyžovačky hor sa do Rakúska

Zima nekončí, užite si slnko, teplo a kvalitný sneh na jarnej lyžovačke.

Ladies Week v Schladming-Dachstein

Tento populárny balík zakázali rakúski splnomocnenci pre rovnoprávnosť kvôli diskriminácii voči mužom. Nebol v ponuke dva roky.

Poskytoval možnosť dámam počas marcového týždňa v regióne Schladming-Dachstein v Štajersku využiť zľavu na pobyt.

V súčasnosti sa našlo riešenie, ktoré umožňuje znova tento týždenný dovolenkový pobyt v tomto regióne zaviesť.  Ladies Week je späť v zmysle hesla „1+1 Gratis“.

Od 23. do 30. marca 2019 môžete pricestovať s partnerom a dostanete pri rezervácii týždenného pobytu v dvojlôžkovej izbe jeden 6-dňový skipas ako darček.

Okrem skipasu zdarma ponúka Ladies Week návštevníčkam už tradične pestrý rámcový program: párty, koncerty, preteky na lyžiach v tímoch podľa farby vlasov, testy lyží, lyžovačku so sprievodcom, večery na horských chatách, prechádzky s fakľami, špeciálne kúpeľné balíčky v hoteloch a ďalšie benefity.

Ako to funguje? Vyberte si ubytovanie a pošlite požiadavku. Z ubytovacieho zariadenia sa vám čoskoro ozvú s individuálnou dovolenkovou ponukou.

Info k Ladies Week od Ski amadé na  adrese: urlaub@skiamade.com www.schladming-dachstein.at

Foto (C) Ski amade

Jarná lyžovačka v Hornom Rakúsku je vynikajúca

Jarní milovníci zimných športov si prídu na svoje aj v hornorakúskych strediskách Hinterstoder-Wurzeralm pri jarných teplotách, modrej oblohe a slnečných lúčoch počas celého dňa.

Stredisko leží pred pôvabnou kulisou pohoria Totes Gebirge v Hornom Rakúsku. Oblasť hostila svetový pohár a siaha až do výšky 2000 metrov. Na 40-tich kilometroch zjazdoviek je vysoká záruka snehových podmienok.

Mimochodomm, deti do 10 rokov v sprievode jedného z rodičov s platným lyžiarskym lístkom tu majú svoj lístok – Schneemannkarte – iba za 3 eurá na deň.

Ubytovatelia ponúkajú aj atraktívne paušály počas víkendov, 3-4 dní, či celého týždňa mimo hlavnej sezóny za výborné rodinné ceny.

Bližšie info: www.hiwu.at

Foto (C) iStock
Foto (C) HIWU_Hinterramskogler

Víkend s vnúčatami v Dolnom Rakúsku

Výborným tipom na víkendovú lyžovačku sú aj dolnorakúske lyžiarske strediská Hochkar a Lackenhof am Ötscher, ktoré sú iba 240 km od Bratislavy s perfektnými snehovými podmienkami. Sezóna na Hochkare trvá až do 7. apríla, v Lackenhofe končí 17. marca.

Aj tu majú deti do 10 rokov v sprievode jedného z rodičov s platným lyžiarskym lístkom svoj lístok – Schneemannkarte – iba za 3 eurá na deň.

Hochkar ponúka zážitkovú zjazdovku Snowtrail Route99 s nádhernou panorámou a na svoje si prídu i freerideri vo Freeride Arene, jedinej v Dolnom Rakúsku.

Lackenhof am Ötscher je obľúbené stredisko predovšetkým rodinami s deťmi, nachádza sa tu pre najmenších zábavný Sunny Kids Park s novým čarovným kobercom.

 

Množstvo sprievodných podujatí nájdete na www.hochkar.at a www.oetscher.at

Foto (C) alexkaiser.at
Foto (C) Peter Faschingleitner