Na lyže k susedom do Rakúska

Ski Amade je najväčšie rakúske lyžiarske stredisko. Túto sezónu čaká návštevníkov niekoľko príjemných prekvapení. 

Ak sa vyberiete na lyžovačku s rodinou do susedného Rakúska ocitnete sa v lyžiarskom raji menom Ski Amade. Kde presne sa nachádza? Je to najväčší lyžiarsky región Rakúska a patria k nemu lyžiarske oblasti Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig a Großarltal.

Stačí vám jeden skipas

Týchto päť regiónov s neuveriteľnými 760 kilometrami zjazdoviek, 270 vlekmi a lanovkami a 260 lyžiarskymi chatami a horskými reštauráciami môžete krížom krážom zlyžovať iba s jediným skipasom.

Prvoradým záujmom regiónu je zvýšiť komfort pre lyžiarov, ktorých počet z roka na rok rastie. Tento nekonečný raj milovníkov zimných športov objavuje čoraz viac rodín, jednotlivcov i kolektívov aj zo Slovenska.

V regióne Schladming-Dachstein a na vrchu Hochkönig určite nebudete čakať v rade na lanovku. Do strediska Schladminger Planai povedie moderná, výkonná 1 -miestna kabínková lanovka so 153 kabínami a výkonom až 3.800 osôb za hodinu.

V strediskách Mühlbach/Dienten pri Hochkönigu bude po dvoch rokoch stavebných prác dokončená lanovka Gabühelbahn.

Pôvodný dvojmiestny sedačkový vlek nahradí ultramoderná 10-miestna kabínková lanovka, ktorá prepraví až 2400 osôb za hodinu. Pribudnú aj stroje na úpravu snehu, zasnežovacích systémov a zlepšovania kvality a služieb.

Viac informácií nájdete na www.skiamade.at.

Foto: Ski Amade