Po roku a dvoch mesiacoch konečne v divadle!

Svitá na lepšie časy. Aj tak sa dá nazvať list od našej čitateľky, ktorý nám poslala po návšteve divadelného predstavenia. Tešíme sa spolu s ňou!

Pred pár dňami sme informovali o prvej premiére na Novej scéne po pandémii a uzavretých divadlách. Išlo o hru Výstup, na ktorej bola aj čitateľka Andrea.

 

Milá redakcia,
Presne po roku a dvoch mesiacoch som sa vymanila z on-line sveta, do ktorého sme sa všetci chtiac-nechtiac dostali z dôvodu pandémiu Covidu a opäť som mala možnosť naživo nasať atmosféru divadla.

14.5.2021 predstavením divadelnej komédie „Výstup“ ako celoslovenskej premiéry začalo divadlo „Nová scéna“ pokračovanie svojej prerušenej divadelnej sezóny samozrejme za dodržania všetkých pandemických opatrení.

Každý divák sa pri vstupe preukázal potrebným dokladom, odmerali mu pri vstupe teplotu a s rúškami na tvári a s neskrývaným vzrušením sme zasadli do mäkkých kresiel divadla. Každý druhý rad bol voľný a sedenie po dvojiciach prispelo k pohodliu počas predstavenia.

Samotná hra pojednáva o priateľstve, o chlapoch a ich kríze stredného veku. Predstavenie je rozdelené na dve časti, kde diváci počas prestávky museli oželieť príjemné stretnutia pri poháriku vo foajé, ako sme boli zvyknutí, ale vôbec to nikomu nevadilo a hlúčky divákov s rúškami sa tvorili aj bez občerstvenia.

Aj keď pointou príbehu je rozlúčka a turistický výstup s odkazom pre mŕtveho kamaráta, celá hra je ladená ako komédia, divákovi jednotlivé dialógy a situácie troch kamarátov Robiho,Danyho a Toniho v podaní Pavla Plevčíka,Martina Kaprálika a Marcela Ochráneka vylúdia pod rúškou tvár do úsmevu, čo pôsobí ako balzam na vyprahnutú dušu po kultúrnom zážitku „na živo“.