Staňte sa výtvarným turistom

Spoznaj miesta v Bratislave spojené s históriou významnej prešporskej rodiny Scherzovcov. Nasleduj inštrukcie v mape a staň sa Výtvarným turistom.

Miesta previazané so slovenskými výtvarníkmi!

MAPA VÝTVARNÝ TURISTA – klikni tu

Zapoj sa do našej GMB cestovateľskej komunity #vytvarnyturista. Stačí, ak sa na vybraných miestach odfotografuješ, fotky zverejníš a označíš nás na sociálnych sieťach @galeria_mesta_bratislavy #vytvarnyturista. Ak sa ti podarí navštíviť a označiť nás na všetkých troch miestach z jednej témy, čaká ťa jedinečný odznak výtvarného turistu. Odznak si môžeš vybrať počas návštevy GMB v Mirbachovom paláci. Ak nie si fanúšik sociálnych sietí, príď aj tak a ukáž fotky.

Tešíme sa na tvoje príhody zo spoznávania nových miest cez osobné príbehy umelcov.


Scherzovci. Reštaurovanie rodinného portrétu

Pálffyho palác / do 22. 5.

Výnimočné dielo zo zbierky GMB predstavuje kurátorka Jana Luková: „Obraz zobrazujúci rodinu svojho času jedného z najbohatších ľudí v Prešporku vzbudil pozornosť už pri svojom vzniku v roku 1835. Namaľovať veľkorozmerné dielo s 11 postavami v nadživotnej veľkosti bolo časovo a finančne náročné. Úlohy sa zhostil mladý taliansky maliar Jakub Marastoni. Tento obraz z obdobia biedermeieru patrí dnes už medzi ikonické diela, nielen vďaka výnimočnému príbehu svojho vzniku, ale aj preto, že sa ho podarilo získať do verejnej inštitúcie. Vďaka starostlivosti a reštaurovaniu je ho možné dlhodobo prezentovať bratislavskému publiku v rámci stálych expozícií.“

Kurátorský sprievod k výstave
verejnosť / streda 16. 3. / 18:00 / Pálffyho palác / vstupné: 5 / 2,50 €

Výstavou vás prevedie kurátorka Jana Luková a reštaurátorka Barbara Davidson.

Zdroj foto: GMB