Švajčiarsko propagujú dve veľké hviezdy

Roger Federer, nový ambasádor Switzerland Tourismu, účinkuje v najnovšom filme s hereckou legendou a držiteľom Oscara, Roberto De Nirom. Prečo De Niro najprv pozvanie Rogera Federa, aby sa stal súčasťou filmu o Švajčiarsku odmietne a ako to dopadne sa dozviete z krátkeho videa, ktoré je možné vidieť on-line na celom svete.

Roger Federer prijal s nadšením úlohu ambasádora Switzerland Tourismu a povedal, že je rád, že v rámci celosvetovej kampane môže pozvať ľudí do Švajčiarska, aby poznali jeho krásu, lebo je hrdý, že z tejto krásnej krajiny pochádza. Aby svoj zámer podporil, “siahol“ až do Hollywoodu a oslovil Roberta De Nira, čo je zápletka najnovšieho filmu Switzerland Tourism.

Robert De Niro odpovedal na telefonát Rogera Federera

Vo filme sú diváci svedkami telefonátu medzi tenistom a oscarovým hercom. Federer se usilovne snaží presvedčiť De Nira, aby sa stal súčasťou jeho projektu. Ale pozor, vyzradíme, že De Niro Federera odmietne, aspoň kvôli tomuto fiktívnemu švajčiarskemu filmu. V skutočnosti bol však De Niro veľmi ochotný odpovedať na Federerovu výzvu.

„Obdivujem prácu Roberta De Nira, ale nebol som si istý, či by súhlasil s účasťou na našom švajčiarskom projekte. Som rád, že to tak dobre dopadlo,“ hovorí Roger Federer. Film bol natočený vlani na jeseň vo švajčiarskom Zermatte a v americkom New Yorku, vidieť ho môžu diváci na celom svete.

„Pridaním hollywoodského ducha do našej kampane pritiahneme viac pozornosti k Švajčiarsku a jeho dramaticky nádhernej prírode,“ prehlasuje Martin Nydegger, generálny riaditeľ Switzerland Tourism.

Roger presvedčil De Nira

V spolupráci s Rogerom Federerom sa chystajú ďalšie spoločné projekty. V prevádzke je už nová webová stránka, která predstavuje „Rogerov výber“ miest, ktoré môžete vo Švajčiarsku objavovať. Nájdete ju na MySwitzerland.com/Roger.

Paleta tipov je tu skutočne rozmanitá, od možnosti relaxu až po veľmi dramatické zážitky. Po ich preskúmaní je dokonca možné , že i Robert De Niro zmení svoj názor! A čo hovorí De Niro : „Už mám pokušenie čoskoro spoznať prírodné krásy Švajčiarska – možno spoločne s Rogerom.“
Film môžete vidieť tu:

Nezabudnite si v pravom dolnom horu nastavit české titulky k videu.

Cestovanie do Švajčiarska

Občania Slovenska môžu cestovať od 22. 4. 2021 do Švajčiarska bez povinnosti podstúpiť 10-dennú karanténu po príchode na švajčiarske územie.
Osoby, ktoré pricestujú do Švajčiarska leteckou dopravou musia sa pred nástupom do lietadla preukázať negatívnym PCR testom. Tí , ktorí prichádzajú loďou, autobusom alebo vlakom musia pred cestou do Švajčiarska vyplniť on-line príjazdový formulár.
Medzi hlavným mestom Slovenska a metropolou Švajčiarska premáva vlakové spojenie denne, pričom z Bratislavy odchádza v ranných hodinách a na spiatočnú z Zürichu vyráža v čase obeda.
Z Bratislavy do Zürichu alebo späť môžete cestovať za skvelú cenu 39 €.