Tento víkend bude bohatý. Vyberte si podujatie

Bratislava a okolie ponúkajú na tento víkend (19. až 21.10.2018) bohatý program. Neostávajte doma a vyberte si podujatie podľa vašej chuti.

Oktoberfest Wywar, Hubertova jazda, Šikovné ruky slovenských ludzí, Bratislavské jazzové dni, Synthfest Slovakia, Deň otvorených ateliérov, Prvý Španielsky týždeň, Turošina v Abelande, Jesenný piknik, Atrios Dračí kros, Po stopách horských ľudí, to všetko vás čaká v bratislavskom regióne.

V Bratislave

Až do nedele trvá v centre Bratislavy Španielsky týždeň. Každý deň môžete zažiť španielske umenie, hudbu, predstavenia, gastronómiu a workshopy. Spoznáte kúsok zo španielskej kultúry.

Od piatka do nedele v Inchebe vystúpia hudobníci ako Jamison Ross, Kennedy Administration, Stefano Bollani, či Peter Lipa Band.

V sobotu a v nedeľu sa na Tyršovom nábreží v Bratislave koná Jesenný piknik. Ochutnať budete môcť výborné jedlá, víno a pivo a to pri dobrej hudbe.

Záhorie

Šikovné ruky slovenských ludzí je podujatie, na ktorom nájdete šikovných slovenských výrobcov, kvalitné produkty, či dobroty pre malých i veľkých v sobotu a v nedeľu v Malackách, kde si krásne a inšpiratívne veci môžete aj kúpiť.

Na letisku v Holíči sa v piatok a v sobotu koná Oktoberfest Wywar. Ochutnať môžete skvelé pivá a pritom sa zabaviť popri dobrej hudbe.

Všetci milovníci koní sú pozvaní na tradičnú Hubertovu jazdu, ktorá sa koná v sobotu v obci Kopčany, v Cisárskom a kráľovskom žrebčíne. Príďte sa pozrieť na lov líšky, či slávnostný súd.

Prvý celovečerný festival producentov slovenskej elektronickej syntezátorovej hudby sa uskutoční v sobotu v Ateliéri Babylon. Vypočujte si 29 slovenských hudobných kapiel a ich tvorbu od 80. rokov až po súčasnosť.

V sobotu sa spolu s rodinou vyberte do Gazdovskej dediny Abeland. Deti sa od rána budú môcť zahrať, vyskúšať novú lanovku, moržovať kukuricu či kŕmiť zvieratká. Navarené budú domáce dobroty a teplý čaj.

Vyberte sa na vychádzku do krásnej prírody v nedeľu do Modry. Na Zochovej chate, sa koná prehliadka Po stopách horských ľudí, a zistíte aj kto boli Huncokári, a čím sa živili.

Tvorbu našich výtvarníkov z regiónu si môžete pozrieť vďaka podujatiu Deň otvorených ateliérov. Nazrieť do ich výtvarných dielní je možné v sobotu v mestách a obciach regiónu a to v Modre, Pezinku, Limbachu, Stupave, Bratislave, Častej, v Šenkviciach, vo Vinosadoch, vo Viničnom, v Budmericiach a vo Svätom Jure.

Viac podujatí nájdete na stránke www.gob.sk