V Medolandii sa otvára včelárska sezóna

V areáli Medolandia v obci Dolná Krupá sa v sobotu 7. mája otvára tohtoročná včelárska sezóna. Pre návštevníkov bude pripravený včelársky program, ako aj ochutnávky medov a medovín v záhradách rozária.

Celý areál bude počas celého dňa otvorený pre verejnosť od 10:00 hod. do 20:00 hod. a vstup je pre všetkých voľný.

Najmenší návštevníci sa môžu zabaviť pri hre Včeličkovo, kde sa premenia na včielky. Čaká ich zberanie peľu z kvetov, čistenie, stráženie úľa, kŕmenie mladých včielok a v tvorivých dielňach si môžu vyrobiť sviečku zo včelieho vosku.

V miestnom obchodíku si môžu zároveň vyzdvihnúť hracie karty na hry Tajomstvo Medolandie a Medové dobrodružstvo.

Dospelí návštevníci môžu ochutnávať z ponuky medov a včelích produktov, degustovať svetovo oceňované odrodové medoviny z produkcie medovinárstva v priestoroch záhrad alebo na terase Reštaurácie Mária Henrieta.

V areáli budú vystavené aj exponáty z historického a moderného včelárstva. Včelári vám radi povedia ako sa včelárilo kedysi a dnes. Na prechádzke po včelárskom chodníku sa dozviete zaujímavosti zo sveta včiel.

Sprievodným programom a je možnosť nazrieť do archívnych pivníc, kde sú uložené aj prvé medoviny vyrobené v medovinárstve Apimed. V medovom obchode návštevníci podujatia nájdu aj široký sortiment medu, medoviny a včelích produktov.

Zdroj foto: Región Trnava