Veľká jarná súťaž

Hlavná výhra pobyt vo Wellness Hoteli Patince****

5 dôvodov prečo navštíviť hotel s najväčším krytým bazénom na Slovensku

1.Termálna voda

Blahodarná termálna voda pochádza z prameňa Héviz, ktorej história siaha až do 13. storočia. Obsahuje množstvo látok, ktoré majú pozitívny vplyv na naše telo, predovšetkým pohybové ústrojenstvo a prekrvenie celého organizmu. Termálna voda v Patinciach sa vyznačuje vysokým obsahom hydrouhličitanov, vápnika, horčíka i síranov. Na ľudské telo pôsobí blahodárne, najmä na naše pohybové ústrojenstvo. Podporuje prívod tepla do končatín, ktoré sú vždy chladnejšie. Zvýšenie telesnej teploty vyvoláva významné zrýchlenie biochemických zmien v organizme, čo zapríčiňuje zvýšenú spotrebu kyslíka a výdaja oxidu uhličitého. To napomáha k zlepšeniu pružnosti svalov, väzív a spojivových tkanív. Výsledkom je zníženie svalového napätia. Vďaka vyššej teplote termálnej vody sa zrýchľuje prekrvenie kože a telesného jadra.

Voda z termálneho vrtu sa v bazénovom svete upravuje, aby bola zdravotne a hygienicky vyhovujúca.

Zdroj: Wellness Hotel Patince****

2. Thermal park a Wellness centrum

V bazénoch sa využíva voda zo spomínaného termálneho prameňa Hévíz s teplotou 27°C, ktorý vyviera z hĺbky 200 m. Nájdete tu nasledovné bazény: veľký relaxačný bazén s hĺbkou vody 1,2 m a teplotou vody max 30°C. V bazéne sa nachádza množstvo atrakcií, ako sú napríklad masážne vodné postele a delá, trysky, chrliče, divoká rieka a jaskyňa, sedací oddychový bazén s teplotou 36°C, ktorý má priaznivé účinky na pohybové ústrojenstvo a jeho ochorenia, 10 miestna vírivka s teplotou 35°C a v neposlednom rade detský bazén s toboganom.

Vo wellness centre sa môžete tešiť na 5 druhov sáun : fínsku, švédsku, parnú, bylinkovúinfrasaunu, ochladzovací bazén a ďalšiu vírivku.

Po saunovaní a okúpaní sa, si môžete oddýchnuť a načerpať sily v oddychovej miestnosti.

3. Wellness a spa procedúry

Hotel ponúka množstvo tvárových a telových ošetrení tak pre dámy i pánov, rôzne

kúpele, zábaly a manikúru s pedikúrou. Zaujímavými a obľúbenými procedúrami pre seniorov sú napríklad magnéziový kúpeľ ktorý je vhodný pri svalových kŕčoch a bolestiach kĺbov, ktorý sa pomôže navyše zbaviť škodlivých toxínov z tela, zmierniť zadržiavanie vody v tele a uvoľniť svalové napätie, zábal s bahnom z Mŕtveho mora ktorý obnovuje metabolizmus a regeneruje pokožku, komplexná diagnostika organizmu pri ktorej získate prehľad o zložení svojho tela a zdravotných rizikách. Výhody merania: mimoriadne presné výsledky, ľahké a bezbolestné použitie prístroja, v priebehu cca 20 minút zistíte aktuálnu skladbu svojho tela a odhad možných potenciálnych rizík. https://wellnesspatince.sk/wellness-centrum/

4. Masáže

Neodmysliteľnou súčasťou pobytu sú masáže – klasické i thajské. V hoteli ponúka

masérske služby vysoko kvalifikovaný personál a na výber je z rôznych typov masáží. Pre seniorov sa odporúčajú hlavne klasické masáže, relaxačné masáže nôh, horúca bylinná masáž a masáž s aloe vera.

5. Aktivity

Medzi obľúbené voľnočasové aktivity ktoré poskytuje hotel seniorom patrí aj

vodný aerobic. Ten je kombináciou aeróbneho cvičenia a vodného prostredia. Ak ho budete cvičiť pravidelne, pomôže vám zlepšiť fyzickú kondíciu, zhodiť pár kíl či vyformovať postavu. Seniori si toto cvičenie môžu vyskúšať vo vyhradených dňoch v bazénovom svete. Vo Wellness Hoteli Patince si môžete vybrať aj iné obľúbené športové hry : stolný tenis, biliard alebo šípky. Neodmysliteľnou súčasťou hotela a jeho aktivít je cykloturistika – na recepcii hotela si môžete požičať bicykle a vydať sa po Dunajskej cyklotrase, prípadne nordic walking palice a vydať sa na prechádzky po okolí.

https://wellnesspatince.sk/aktivity/

Wellness Hotel Patince má pre seniorov pripravené viaceré výhodné ponuky. Ak si plánujete jednodňový výlet a návštevu bazénov, využite akciovú ponuku Seniorských výletov kde je celodenný vstup do termálneho parku len za 8 EUR a prípadne s doplatkom za obedové menu 5 EUR. Jedinou podmienkou je skupina od 10 osôb nad 55 rokov.
https://wellnesspatince.sk/seniorskyvylet/

Zregenerovať organizmus, načerpať novú energiu v termálnej vode, s blahodárnymi účinkami na pohybové ústrojenstvo môžu seniori vďaka pobytovým balíčkom vo Wellness Hoteli Patince. Pobyt je určený pre klientov vo veku od 60+. Pobyt na 4 noci s nástupom od stredy alebo na 7 nocí s nástupom v ktorýkoľvek deň. Pobytový balíček zahŕňa špeciálne procedúry.

https://wellnesspatince.sk/pobytove-baliky/seniorsky-pobyt/

rezervácie na pobyty rezervacie@wellnesspatince.sk alebo na webovej stránke www.wellnesspatince.sk .

V prípade otázok neváhajte kontaktovať rezervačné oddelenie hotela +421 917 654 875 alebo recepciu + 421 918 886 715.

Milí čitatelia, pripravili sme veľkú jarnú súťaž s Wellness Hotelom Patince

1.cena: Pobyt pre 2 osoby na 2 noci vo Wellness hoteli Patince v hodnote 380 Eur

2.cena: Rodinný vstup do Thermal parku

3.cena  Celodenný vstup pre 2 osoby do Thermal parku

Súťažné otázky:

1. Aké ryby žijú v termálnom jazierku vo Wellness Hoteli Patince?
a) kapre
b) štuky
c) sumce

2. Ako sa volá detský maskot Wellness Hotela Patince
a) Delfín Flippy
b) Vydra Oskar
c) Veverička Marta

3. Z akého prameňa vyviera termálna voda vo Wellness Hoteli Patince
a) Prameň Sivá brada
b) Prameň Héviz
c) Prameň Lúčky

Odpovede na súťažné otázky zasielajte do 20.apríla na vivasenior@vivasenior.sk
s kontaktnými údajmi: meno, adresa, telefón