Vianočný večierok s Marcelou Laiferovou

Jednoťáci zo ZO JDS v Rači už tretí rok pokračujú v peknej zaužívanej tradícii vianočných večierkov s významnou osobnosťou, ktorá príde račianskych seniorov pozdraviť a pobaviť.

V uplynulých dvoch rokoch privítali medzi sebou speváčku a muzikantku Soňu Horňákovú, herečku a moderátorku Katku Brychtovú a na tohtoročný vianočný večierok prijala pozvanie speváčka, spisovateľka a astrologička pani Marcela Laiferová.

V pekných priestoroch s vianočnou výzdobou KULTURAMY na Račianskej ulici sa napriek chladnému počasiu zišla osemdesiatka seniorov.

Aj keď pani Laiferová trocha meškala kvôli náhlym zdravotným problémom, nepripustila, že by nás sklamala a neprišla. Napriek tomuto hendikepu jej rozprávanie o svojom živote, manželstvách, stretnutiach s kolegami spevákmi, o zahraničných vystúpeniach, rodine a vnúčatách bolo zaujímavé a pútavé.

Speváčka Marcela Laiferová na vianočnom večierku Jednoty dôchodcov v bratislavskej Rači.

Nielen speváčka ale aj spisovateľka a astrologička

Predstavila aj svoju novú knihu „Ako nájsť vnútorný pokoj“, v ktorej po úspechu knihy „Kľúč ku šťastiu“ legendárna speváčka, lekárka a astrologička ponúkla návod na vnútorný pokoj a pocit spokojnosti so životom.

Pozorným račianskym seniorom hovorila o tom, ako môžu znova získať rovnováhu aj po úderoch osudu, vysvetlila, ktorými potravinami si môžu zlepšiť náladu a zvýšiť energiu, aj ako udržať pod kontrolou svoje emócie.

Cenné rady tejto inšpiratívnej ženy, ktorá je aj v seniorskom veku stále aktívna, stretáva sa so svojimi poslucháčmi a divákmi a rozdáva radosť, sú vzácne a úprimné.

Vie ako rozprúdiť krv v žilách

Pani Laiferová prekladala svoje rozprávanie známymi piesňami zo svojho repertoáru, ktoré si s ňou s radosťou prítomní zaspievali. Prechádzala medzi stolmi, zdravila sa s prítomnými a niektorým aj veštila z ruky, lebo jej predpovede ako astrologičky sú známe a žiadané.

Stretnutie s pani Marcelou Laiferovou všetkých potešilo, bolo srdečné a úprimné.

Račianskych seniorov pozdravil, zaželal príjemné vianočné sviatky a zdravie do nového roka aj starosta MÚ Rača Michal Drotován a zástupca starostu Robert Pajdlhauser.

Pri chutnej kačici s lokšami a kapustou aj vínkom sa príjemne sedelo a zabávalo a po gratuláciách oslavovali aj tohtoroční jubilanti.

Pani Laiferová spievala, ale tiež sa prechádzala medzi stolmi, zdravila sa s prítomnými a niektorým aj veštila z ruky.

Foto: Viera Mokrášová a archív