Vyžrebované! Vyhrajte lístky do divadla Astorka

aktualizácia 19.2.2019:

Správna odpoveď znie: Herečka Zita Furková

Z Vašich odpovedí sme vyžrebovali : pani Helena N. z Bratislavy a pani Aneta N. z Bratislavy. Získavajú po dva lístky na predstavenie Čím rýchlejšie kráčam, tým som menšia, ktoré sa hrá v sobotu 23.2.2019 v Divadle Astorka.


Milovníci divadla, pripravili sme pre Vás súťaž o lístky na predstavenie Čím rýchlejšie kráčam, tým som menšia.

Stačí zodpovedať súťažnú otázku a výherca získa 2 lístky na predstavenie Čím rýchlejšie kráčam, tým som menšia, ktoré sa hrá v sobotu 23. 2. 2019 o  19.00 v Divadle Astorka Korzo’90 v Bratislave.

Súťažná otázka: Ktorá herečka stvárňuje hlavnú postavu menom Mathea?

Odpovede posielajte na emailovú adresu: vivasenior@vivasenior.sk do 15.2.2019.


Čím rýchlejšie kráčam, tým som menšia

Na motívy knihy JO FORTERE JEG GÅR, JO MINDRE ER JEG Kjersti A. Skomsvold v preklade Miroslava Zumríka napísal JAKUB NVOTA

Možno si ma niekto všimne, nikdy nie je neskoro

Úspešný debut mladej nórskej autorky Kjersti A. Skomsvold Čím rýchlejšie kráčam, tým som menšia zatiaľ preložili do mnohých jazykov. V roku 2009  autorke udelili prestížnu Cenu Tarjeiho Vesaasa, ktorou Nórsky zväz spisovateľov každoročne odmeňuje najlepšieho debutanta v oblasti krásnej literatúry.

Mathea je veľmi zvláštna žena. V mladosti ju trafil blesk. Teraz je však už stará a cíti, že jej ostal len malý kúsok života. Rozhodne sa, že s ním naloží celkom inak, ako so svojím predchádzajúcim životom. To bude jej manžel Epsilon prekvapený, hoci zomrel. A vlastne bude prekvapený asi každý, koho Mathea na svojej ceste stretne.

Mathea a Epsilon sú pozoruhodný manželský pár

Mathea žije s večným, možno aj pravdivým pocitom, že je neviditeľná: neviditeľná pre rodičov a neviditeľná v škole.
Epsilon je takisto malý outsider, ušatý chlapec so záujmom o matematiku, neskôr povolaním štatistik. Spolužiaci sa zoznámia za rovnako zvláštnych okolností, ako sú oni sami.

Matheu na školskom dvore trafí blesk rovno do čela a odvtedy je jej život navždy spätý s Epsilonovým. Nie však navždy a Mathea, ktorá trávi roky v spoločenskej izolácii, upätá na Epsilona, sa musí naučiť existovať bez svojho muža.

Jej snaha byť v kontakte so svetom vždy zlyháva

Žije spomienkami na mladosť a roky manželského spolužitia, ale intuitívne cíti, že to nestačí.

Jej nová situácia ju vedie k túžbe dať svojmu životu širší, dosiaľ nepoznaný rozmer a Mathea si spestruje monotónnu každodennosť bizarnými nápadmi.

Snaha byť v kontakte so svetom naokolo, stať sa súčasťou celku, k čomu je vždy Epsilon nabádal, ale napokon vždy zlyháva.

Je tu ešte ale nová možnosť, zoznámenie sa s ďalším zvláštnym človekom, Age B. Jeho záujem prináša pre Matheu nové nepoznané možnosti, ako opustiť svoju samotu.


Názov: Čím rýchlejšie kráčam, tým som menšia
Miesto: Divadlo ASTORKA Korzo ´90, Námestie SNP 33 Bratislava 1, www.astorka.sk
Dátum: Sobota, 2. 2. o 19:00

Réžia: Jakub Nvota
Hudba: Kamil Mikulčík
Dramaturgia: Andrea Domeová
Scéna a kostýmy: Tom Ciller
Výtvarná spolupráca: Renáta Ormandíková
Hrajú:
Mathea:  Zita Furková
Epsilon: Ady Hajdu
Age B.: Pavol Šimun
June: Tomáš Mrekaj a. h.