Vyžrebované! Začíname cestovať, ale nezabudnime na jednu dôležitú vec

Aktualizácia 22.7.2022:

Správna odpoveď na súťažnú otázku: Komplexné cestovné poistenie pre seniorov – pre osoby vo veku 71 rokov a viac, je za cenu 2,58 eur na 1 deň.

Zo správnych odpovedí sme vyžrebovali:

pána Daniela B. z Banskej Bystrice,
pani Janku N. z Bratislavy
a pána Ottu K. z Ploštína. Gratulujeme!


Po viac ako dvoch rokoch globálnej pandémie koronavírusu sa svet pomaly otvára turistom a dovolenkári môžu viac-menej bez obmedzení navštevovať svoje obľúbené destinácie. Svedčí o tom aj záujem o cestovné poistenie.

Za prvé štyri mesiace tohto roka zaevidovala najväčšia poisťovňa na trhu Allianz – Slovenská poisťovňa nárast online nákupu cestovného poistenia až o 234 % oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka.

Cestovné poistenie sa oplatí

O tom, že cestovať na dovolenku s cestovným poistením sa oplatí, sa každý rok presvedčia tisícky klientov, ktorí do Allianz nahlásia svoju poistnú udalosť z cudziny.

Najčastejšie klienti hlásia tráviace problémy, drobné poranenia končatín alebo zlomeniny, no objavujú sa aj vážnejšie škody na zdraví ako infarkt, či vážne dopravné nehody, ktoré si vyžadujú hospitalizáciu na jednotke intenzívnej starostlivosti či operáciu.

Za posledné roky bolo najväčšou poistnou udalosťou zranenie horolezca, ktorý pri výstupe spadol do rokliny na Aljaške. Za ošetrenie a hospitalizáciu v nemocnici v USA a následný prevoz na Slovensko vyplatila Allianz vyše 166-tisíc eur. 

Ďalšou väčšou poistnou udalosťou bol prípad klienta, ktorý na dovolenke v Grécku upadol do bezvedomia. Privolaný lekár skonštatoval mozgovú príhodu, klient bol prevezený do nemocnice a napojený na prístroje. Okrem ošetrenia a pobytu v nemocnici sme uhradili letenky a ubytovanie pre rodinných príslušníkov a následnú repatriáciu na Slovensko. Náklady presiahli 88-tisíc eur.

Aké poistenie uzavrieť

Pri ceste do zahraničia odporúčame dovolenkárom uzavrieť si komplexné cestovné poistenie, teda poistenie liečebných nákladov, úrazu, batožiny, zodpovednosti za škodu a doplnkových asistenčných služieb.

Cena komplexného cestovného poistenia pre dospelého v rámci Európy, vrátane Turecka je v Allianz 1,73 eur na deň a pre seniorov, teda osôb vo veku 71 rokov a viac, je cena poistenia 2,58 eur na deň.

Veľkou výhodou pre klienta je, že v Allianz má neobmedzené krytie liečebných nákladov v cestovnom poistení, to znamená, že zaňho v prípade úrazu či choroby uhradíme účet v akejkoľvek výške.

Ak sa cez leto chystáte dovolenkovať na slovenských horách, nezabudnite na poistenie do hôr. Len 0,70 eur na deň vám kryje všetky náklady horskej záchrannej služby na pátranie, vyslobodzovanie, poskytnutie prvej pomoci a prepravu z horskej oblasti do najbližšej nemocnice alebo k sanitke. Viac informácií nájdete tu.

Allianz – Slovenská poisťovňa spolu s VIVA SENIOR pripravila súťaž

Ak v čase od 4.júla do 18. júla traja súťažiaci, správne odpovedia na súťažnú otázku, budú zaradení do žrebovania o vecné ceny od Allianz – Slovenskej poisťovni.

Súťažná otázka:

Koľko stojí komplexné cestovné poistenie pre seniorov, ktoré zahŕňa neobmedzené krytie liečebných nákladov, ďalej poistenie úrazu, batožiny, zodpovednosti za škodu a doplnkových asistenčných služieb pre jednu osobu vo veku 71 a viac rokov, v rámci Európy, vrátane Turecka v Allianz – Slovenskej poisťovni na 1 deň?

Odpovede posielajte na e.mailovú adresu vivasenior@vivasenior.sk do 18. 7. 2022.

Traja vyžrebovaní získajú trekingové palice na turistiku, funkčné tričko a praktickú fľašu na vodu.