Založme klub a hrajme Scrabble

Čo vy na to milí seniori? Vedeli by sme niečo také vytvoriť? Ak áno, ozvite sa…

Pred pár rokmi, keď som sa chystala do dôchodku, premýšľala som, čo budem robiť. Odmietala som myšlienku na nečinnosť. Odchod do dôchodku pre mňa znamenal začiatok novej etapy môjho života.

Stotožňujem sa s výrokom „Ničoho sa staroba nesmie vystríhať väčšmi ako nečinnosti“, ktorého autorom je rímsky filozof Marcus Tullius Cicero.

Máme na tvári viac vrások, pribudli nám nejaké kilá, kde tu nás niečo zabolí, ale to nevadí. Hýbeme sa a športujeme tak, ako nám to naše zdravie dovolí. Je však dôležité, aby ani náš duch a rozum nestarol. Ako na to?

Deň začínam so Sudoku, osemsmerovkami alebo číselnými krížovkami.

Korytnačky pre moju vnučku

Po tejto duševnej rozcvičke prídu na radu naše korytnačky. Hovorím naše, pretože sú vnučkine a moje. Moja vnučka túžila po nejakom zvieratku, ktoré by mohla doma chovať. Jej rodičia nemali pre to pochopenie, ale ja áno. A tak sme začali u mňa v byte chovať suchozemské korytnačky. Niekedy vám možno o nich porozprávam, pretože aj ony dve ma nútia byť aktívnou.

Moja vnučka je veľmi kreatívne stvorenie. Okrem iného vymyslela, že budeme písať kratučké poviedky, v ktorých zachytíme naše sny, predstavy, túžby alebo zážitky. A stalo sa. Viete, aké je úžasné vložiť vlastné myšlienky na papier?

Akadémia tretieho veku ma udržuje v strehu

Celý „pracovný“ život som sa venovala počítačom a tak som si povedala, že by som niečo zo svojich skúseností a vedomostí mohla odovzdať seniorom, ktorí majú o to záujem. A tak som začala učiť na Akadémii tretieho veku. Udržuje ma to vo „forme“, pretože musím sledovať vývoj a stále sa učiť.

Mám však jednu nesplnenú túžbu. Milujem Scrabble. Hrám Scrabble s priateľkou, hrám Scrabble na internete, ale snívam o tom, že niekde nájdem klub, v ktorom by sme sa občas stretli, zahrali si len tak pre potešenie pri dobrej kávičke alebo čajíku.

Čo vy na to milí seniori? Vedeli by sme niečo také vytvoriť? Ak áno, ozvite sa…

Vaša čitateľka Eva Soboličová