Afroditky osviežili i rozospievali seniorské duše

Nedeľné popoludnie ako na koncert stvorené. Také bolo určite 7.augusta 2022 v Múzeu Jána Cikkera v Bratislave. Prostredie tohto miesta, predchnutého umením majstra, ktorý tam s manželkou žil až do svojej smrti, ozvláštnené originálnymi portrétmi, nábytkom či obrazmi, hudbe naozaj pasuje.

Pocítila to aj päťdesiatka hostí, ktorých tvorili prevažne obyvatelia ružinovského i račianskeho Domova sociálnych služieb.

Krásne tóny na svojich nástrojoch vyludzovalo päť členiek dámskeho salónneho orchestra Afroditky. O zorganizovanie tohto kultúrneho podujatia sa postarali členky dámskeho charitatívneho klubu Soroptimist International Bratislava za finančnej podpory Magistrátu Bratislavy v rámci projektu My vám, vy nám.

Seniori z dvoch Domovov sociálnych služieb – z Rače a Ružinova. FOTO: Jana Janků

Seniori boli nielen pozorní, ale aj aktívni poslucháči. Keď zaznela populárna pieseň Jaroslava Ježka o Ezopovi a Brabencovi, jeden z nich odrecitoval celý text, za čo si vyslúžil veľký potlesk.

Nemenej potlesku sa ušlo melódiám zo známych muzikálov, ako sú West Side Story, Fantom opery, Evita a iné. A keď zaznela ústredná pieseň zo slávneho filmu Spievanie v daždi, to sa už aj nohy niektorých roztancovali po vzore stepujúceho hlavného hrdinu Gena Kellyho.

Seniorské duše v tomto prostredí v horúce augustové nedeľné popoludnie nesporne ožili a rozospievali sa. A o to v projekte My vám, vy nám, zameranom okrem kultúry aj na šport a vzdelávanie, nesporne ide.

Účinkujúcim poďakovala prezidentka Soroptimist Club International Bratislava Jana Markechová. FOTO: Jana Janků

O krásnu hudbu sa postarali členky dámskeho salónneho orchestra Afroditky. FOTO: Jana Janků

Členky klubu Soroptimist International s hosťami a členkou orchestra Afroditky Veronikou Lenártovou. FOTO: Jana Janků