Bol to krásny zážitok, ďakujeme

Do redakcie nám napísala pani vedúca Mgr. Darina Vajanská z DSS Podbrezovská, Rača. Chcela sa s nami podeliť o radosť a poďakovať klubu Soroptimist International, Bratislava za usporiadanie akcie My vám, Vy nám.

Bratislavské Soroptimistky zorganizovali pre klientov Domovov sociálnych služieb Sklenárova a Podbrezovská v Bratislave s podporou hlavného mesta Bratislava koncert dámskeho salónneho orchestra Afroditky.

citujeme:

Nevšedné popoludnie

Nedeľné popoludnie 7.8.2022 bolo pre nás, ktorí sme sa mohli zúčastniť koncertu salónneho orchestra Afrodité nad očakávanie výnimočné.

Začalo sa už pohodlnou jazdou autobusom z nášho zariadenia v Rači do úplného centra ospalej Bratislavy. Vystúpili sme v úzkej uličke nad bratislavským hradom malebného Fialkového údolia, pred vilou hudobného skladateľa Jána Cikera, v ktorom sa dnes nachádza Múzeum jeho života a tvorby.

Koncert mal v útulných priestoroch bývalej obývačky komorný charakter. Pôvabné virtuózky sme mali na dosah. Hrali nám prekrásne melódie z filmov a muzikálov.

Ich vystúpenie bolo strhujúce. Sršala z nich obrovská chuť a potešenie z príležitosti podeliť sa s nami aj pre nich obľúbenou hudbou. Svoju radosť dávali najavo každým svojim pohľadom, každým svojim pohybom, každým tónom z ich hudobných nástrojov, ktorý doliehal k našim zmyslom.

Pred každou skladbou nás oboznámili s autorom, názvom a obsahom skladby. Zato sme sa im snažili poďakovať nadšeným aplauzom.

Jedna naša klientka, vždy pridala aj obdivné poďakovanie za krásny zážitok.

Muzikantky to patrične ocenili s dôvetkom, že by mala chodiť na každé ich predstavenie, lebo s takou úprimnosťou sa počas celej svojej kariéry ešte nestretli.

Z množstva skladieb, ktoré nám hrali spomeniem aspoň niektoré: uspávanku Summertime z opery Porgy a Bess od Georga Gershwina, pieseň „New York, New York“ od Franka Sinatru, skladby z muzikálu My Fair Lady, Spievanie v daždi a ďalšie.

V niektorých posledných skladbách pridali Afroditky k svojim hudobným nástrojom aj svoj očarujúci spev.

Prosto bolo to nádherné popoludnie a veru nechcelo sa nám odchádzať. Ale odišli sme, a s nami išla aj povznesená nálada, ktorá verím, každému ešte dlho doznievala v duši.

Vďaka organizátorom a milej pani PhDr. Alžbete Capkovej, šéfredaktorke a  predsedníčke ZO JDS Rača, že nám umožnila účasť na tomto krásnom podujatí. Bol to pre nás sviatok. ĎAKUJEME.