Aj muži majú svoje dni – už zajtra

Mesiac apríl je vnímaný ako mesiac úsmevu, vtipu, dobrej nálady a pozitívnej energie z prichádzajúcej jari. A presne takýto divadelný apríl ponúka Divadlo Nová scéna v online priestore.

Muzikál Boyband a komédie Aj muži majú svoje dni, Charleyho teta a Sluha dvoch šéfov ponúkne divákom postupne počas celého mesiaca na svojej webovej stránke www.novascena.sk.

Komédiu s pesničkami AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI si môžete vychutnať už zajtra 15.apríla o 20.00 h. Bonusom je unikátny záznam inscenácie, ktorá je tlmočená do posunkového jazyka a umožňuje tak zážitok aj nepočujúcim divákom.

Lístok na online predstavenie si môžete kúpiť tu. Cena lístka je 7 eur, zaplatíte online kartou.

Úsmevný príbeh štvorice mužov, ktorí sa v bunkri veľkého nákupného centra skrývajú pred svojimi „polovičkami“, otravnými nákupmi, ale aj pred sebou samými.

Vtipný pohľad na mužsko-ženské vzťahy a problémy v podaní skvelých komikov – Jevgenija Libezňuka, Martina Šalachu, Marcela Ochránka a Martina Kaprálika.

Ako sledovať tlmočníkov

Vo výslednom zostrihu predstavenia budú tlmočníci umiestnení v pravom dolnom rohu tak, ako to diváci poznajú z televíznej obrazovky.

Divadelné predstavenie, tlmočené do posunkového jazyka, uviedlo Divadlo Nová scéna vo svojej histórii vôbec po prvýkrát. Táto výnimočná udalosť spojila dva svety – počujúcich aj nepočujúcich divákov.

O tom, aká to bola skúsenosť pre tvorcov predstavenia, hovorí režisér Svetozár Sprušanský:
„Sme vďační za túto skúsenosť, bola radosť sledovať, ako si nepočujúci diváci užívajú tlmočené predstavenie a ako reagujú a spontánne tlieskajú ich špecifickým spôsobom – zdvihnutím a otáčaním rúk nad hlavou. Skutočne to bol zážitok aj pre nás počujúcich, pretože išlo o umelecké tlmočenie a jednotliví tlmočníci doslova svoje postavy hrali. Bolo to pre nás úplne niečo nové, neočakávané a opäť sa potvrdilo, ako sa dajú k sebe navzájom nielen vytýčiť cesty, ale ako je potrebné sa na ne aj reálne vydať. Lebo cesty sa budujú, aby sme sa spájali. Aby sme sa k sebe „dostali“. A nám sa to v tomto prípade podarilo. Takže, srdečne pozývame na online záznam komédie Aj muži majú svoje dni na portáli navstevnik.online.“

Osoby a obsadenie:

Mário (hasič) Jevgenij Libezňuk tlmočí Kamila Trévaiová
Andy (manažér) Martin Kaprálik tlmočí Maroš Sovák
Karol (pilot) Marcel Ochránek tlmočí Barbara Randušková
Roland (programátor) Martin Šalacha tlmočí Eva Šoltýsová

CHARLEYHO TETA, klasická komédia je pripravená 22.4. o 20.00 hod.
Hra je považovaná za jednu z najlepšie napísaných komédií v histórii divadla vôbec.
Príbeh dvoch oxfordských študentov, ich bláznivého plánu ako získať pozornosť ich priateliek a svojského kamaráta Babsa preoblečeného za Charleyho tetu. V hlavnej postave exceluje herec Ľuboš Kostelný. V réžii Ľubomíra Vajdičku, legendy slovenského divadla, mu skvelo sekundujú Karol Čálik, Ján Mistrík, Lucia Vráblicová, Pavol Plevčík, Jana Lieskovská, Karin Olasová a ďalší.

SLUHA DVOCH ŠÉFOV 29.4. o 20.00 hod. Zaznie komédia s pesničkami
Britsko – gangsterská parafráza svetoznámej komédie C. Goldoniho Sluha dvoch pánov mala premiéru v r. 2011 v Londýne a dodnes ju videlo vyše 40 miliónov nadšených divákov po celom svete vrátane nášho divadla. Improvizácia, vtiahnutie divákov priamo do deja na javisku, vtipné situácie a  gagy sú princípom, ktorý baví a prekvapuje počas celého predstavenia.

Režisér Svetozár Sprušanský: „Hra ma fascinovala svojou nespútanou hravosťou, skvelým slovným humorom, situačnou iskrivosťou. Dáva skvelé príležitosti pre hercov, aby sa doslova „vybláznili.“

Svoje o tom vie predstaviteľ hlavnej úlohy Peter Kočiš: „Táto komédia má všetky predpoklady skvele pobaviť divákov. Je tam veľa akcií, stále sa niečo deje, stále som v pohybe. Takže je to aj o kondičke, musel som popracovať aj na speve, keďže s nami hrá živá kapela. Môj Henshall je doslova „na roztrhanie“

…. a my len dodávame, že divadelný záznam zachytil práve to predstavenie, počas ktorého sa Petrovi Kočišovi podarilo kompletne „roztrhnúť“ v zápale hry svoj kostým. Ako sa mu podarilo „dohrať“ svoj part, to už môžu diváci uvidieť sami v online uvedení.

Zdroj foto: René Miko – Divadlo Nová scéna