Dá sa večerať v lanovke?

Viete ako si spríjemniť lyžovačku alebo dovolenku na horách? Vyskúšať zaujímavé nápady a ponuky hostiteľov.

Čo je okrem pobytu na horách veľmi dôležité? Zhodneme sa, že jedlo. S plných žalúdkom sa veľa vecí prehliadne a naopak.

V rakúskych lyžiarskych strediskách to vedia a preto venujú zlepšovaniu úrovne gastronómie veľkú pozornosť. Vymýšľajú nové jedlá a neobyčajné ponuky.

Lyžovačka od chaty k chate

Turistické združenie Ski Amadé, ktoré reprezentuje najväčšie spojenie lyžiarskych regiónov v Rakúsku vymyslelo pre túto sezónu produkt s názvom Taste Ski Amadé. O čo ide? Vytipovali podľa odporúčaní domácich chaty a lokality s najlepším jedlom, farmárskymi výrobkami a pospájali ich do trás.

Spolu ich vytvorili 14, sú v každom stredisku, teda Salzburger Sportwelt (3 trate) Schladming Dachstein (2), Gastein (4), Hochkonig (3) a Grossarl (2). Každá z nich má svoje meno a na každej sa nachádzajú aspoň tri chaty s kulinárskymi špecialitami.

V podstate ide o lyžovačku od chaty k chate spojenú s dobrým jedlom. K produktu existuje mobilná aplikácia, ktorá záujemcov o spojenie lyžovania s dobrým jedlom presne naviguje a informuje.

Okrem toho sa v strediskách konajú pravidelne rôzne akcie spojené s jedlom, či už je to najvyššie položený farmársky trh v Salzburger Sportwelt, grilovačka v Schladming Dachstein alebo pivný festival v Hochkonigu, či večera pod holým nebom pri splne mesiace v Sportgasteine.

Štvorchodová večera v kabínke lanovky

Veľkej popularite sa teší už aj večera (Gondeldinner) v lanovke, v stredisku Grossarl. Sedíte v kabínke, namiesto lyží máte prestretý stôl, vozíte sa hore, dolu a pri príchode do dolnej stanice vám do kabínky servírujú jeden chod.

Celkovo je večera štvorchodová, k tomu sú nápoje a víno. Každý špás niečo stojí, tento, 95 Eur na osobu a celá večera trvá tak cca 1,5-2 hodiny. Začína sa o piatej. Jediným háčikom je, že to nie je nič pre zimomrivých, lanovky nie sú vykurované, takže sa treba teplo obliecť a užívať si večeru v oblakoch.

Mimochodom: skipas Ski amadé platí vo všetkých piatich regiónoch na všetkých zjazdovkách združenia: 6-dňový skipas stojí v hlavnej sezóne 275,50 euro (mládež 206,50, deti 138 euro). A do 25. januára s balíkom Minis Week deti narodené v roku 2014 a neskôr môžu so starými rodičmi alebo rodičmi lyžovať so skipasom za 120 eur a prenocovať v izbe s dospelými úplne zadarmo.

Info: www.skiamade.com

Pre návštevníkov, Ski amadé Serviceline: 0043/6452/4033360, urlaub@skiamade.com

Zdroj foto: www.skiamade.com