Lákadlá na východe Maďarska

Žiadne vnúča neodolá šestnástim toboganom, ktoré od júla pribudli na kúpalisku Várfürdő v maďarskom mestečku Kisvárda.

V severovýchodnom regióne Maďarska, neďaleko ukrajinských i slovenských hraníc, v mestečku Kisvárda je termálne kúpalisko, ktoré poznali a navštevovali aj návštevníci zo Slovenska najmä z východných regiónov.

Malé 16-tisícové mestečko Kisvárda, v Sabolčsko-satmársko-berežskej župe je v súčasnosti najdynamickejšie sa rozvíjajúce mesto vo východnej oblasti krajiny.

V letných mesiacoch je najnavštevovanejším miestom kúpalisko Várfürdő, neďaleko hradu, ktoré sa od januára tohto roku mení na veľký areál Aqua Cinema.

Od júla je už návštevníkom k dispozícii rozsiahly toboganový park, so šestnástimi toboganmi, druhý najväčší v Maďarsku. Pribudol aj 50-metrový plavecký bazén, a dva bazény s termálnou vodou.

Toboganový park ponúka zábavu všetkým vekovým kategóriám od najmenších, po dospelých. S plnou prevádzkou sa ráta o rok, kedy bude dokončená výstavba celého areálu.

Tobogánový park na kúpalisku Várfürdő je druhým najväčším v celom Maďarsku.

V roku 2019 pribudne termálna časť, s rôznymi bazénmi, vírivkami. V druhej etape sa ráta aj s vybudovaním detského bazéna s rozlohou 170m2. V areáli kúpaliska pribudne aj oáza ticha a relaxu.

Veľkou atrakciou bude 240m2 bazén s vlnobitím, a 380 m2 veľký, zvukový bazén s rôznymi zvukovými efektmi. Nebude chýbať ani časť s rôznymi druhmi vodných masáží. Práce prebiehajú aj na výstavbe hlavnej, vstupnej budovy areálu.

Po dokončení bude kúpalisko patriť medzi najmodernejšie a najväčšie zariadenia svojho druhu a bezpochyby priláka aj návštevníkov z blízkej Ukrajiny a zo Slovenska.

Foto: autor článku