Turčianske Teplice majú pod zemou poklad

Už pred naším letopočtom vyhľadávali ľudia liečivé termálne pramene v Turci. Podľa legendy sa v Zlatých kúpeľoch Turčianske Teplice kúpal aj cisár Žigmund Luxemburský. Podľa povery sa v nich vyliečil z lámky a vďačí im aj za svoj dlhý život.

Liečivá voda života

Termálna liečivá minerálna voda je poklad, ktorý Zlatým kúpeľom Turčianske Teplice dopriala matka príroda. Pri návšteve kúpeľov si jednoducho musíte vychutnať jej blahodarné účinky a dopriať svojmu telu i duši porciu zdravého relaxu a medicínskeho wellness.

Aj cisár Žigmund Luxemburský sa tu vyliečil

História Zlatých kúpeľov Turčianske Teplice prekonáva stáročia. Podľa archeologických nálezov v Turci vyhľadávali ľudia termálne pramene dávno pred našim letopočtom.

Prvá písomná zmienka pochádza z 13. storočia a podľa dochovaných historických prameňov sa v turčianskej termálnej vode ozdravoval aj cisár Žigmund Luxemburský, ktorý si, podľa povesti, nedal ani pri kúpeli dole z hlavy kráľovskú korunu.

Podľa legendy práve spojeniu zlata a turčianskej vody vďačí za vyliečenie lámky, aj za vysoký vek, ktorého sa dožil.

Medzi slávne historické osobnosti, ktoré navštívili kúpele, patrí aj Maximilián Habsburský či Alžbeta Bavorská.

Dnes je na mieste pôvodného kráľovského termálneho prameňa noblesný Hotel Royal Palace***** a jeho balneo centrum Royal Bath. Tu nájdete luxusný mozaikový bazén, do ktorého vyviera termálna liečivá voda priamo zo zeme.

Nájdete ho v ikonickej vežičke s modrou kupolou, ktorá reprezentuje Zlaté kúpele Turčianske Teplice.

Poklad z hlbín zeme

Turčianska liečivá termálna voda s vysokým obsahom minerálnych látok až 1524 mg/l a teplotou až 47 stupňov sa po schladení na 38 stupňov používa k čiastočným i celkovým kúpeľom, ale aj k pitným kúram.

Turčianska voda sa používa aj na liečivé kúpele a zároveň pri niektorých ochoreniach sa odporúča aj na pitné kúry.

Termálna liečivá minerálna voda pri kúpeľoch napomáha zlepšeniu cirkulácie krvi a lymfy. Primerané zvýšenie teploty povrchu tela zlepšuje reakcie tela, pozitívne podnety prijíma aj nervový, kardiovaskulárny, dýchací a endokrinný systém, ale aj imunitný systém.

Čo lieči

Medicínsku starostlivosť Zlatých kúpeľov Turčianske Teplice vyhľadávajú ľudia s problémami pohybového aparátu, pacienti s urologickými problémami, zápalovými procesmi tráviaceho traktu (tu sa odporúčajú práve pitné kúry), s nervovými ochoreniami a vyhľadávajú nás aj pacienti , ktorí rehabilitujú po onkologických ochoreniach.

Zlaté kúpele dnes

Turčianske Teplice sú príjemným mestom, ktorého centrom je nádherný kúpeľný park a dominantou Hotel Royal Palace*****. Ten ponúka mimoriadne služby, svetovú kuchyňu či štýlové ubytovanie spĺňajúce aj náročné predstavy o luxusnom a dizajnovo prívetivom prostredí.

Hotel Royal Palace***** je spojením toho najlepšieho, čo dokážu slovenské kúpele ponúknuť – medicínsky špičkové procedúry a príjemný nádych luxusu a pohodlia.

Ponuka pre všetkých

Okrem spomínaného hotela ponúkajú Zlaté kúpele Turčianske Teplice aj ďalšie ubytovacie kapacity v liečebných kúpeľných domoch Veľká Fatra**** alebo Aqua**, pričom návštevník si môže vybrať podľa vlastných preferencií z rôznych úrovní ubytovania.

Kúpele ponúkajú v rámci svojich pobytových balíkov aj možnosti využitia medicínskych procedúr či využitie relaxačnej zóny Spa & Aquapark.

Do kúpeľov za zdravím

Prevencia zlepšuje kvalitu nášho života. Preto sme sa v Zlatých kúpeľoch Turčianske Teplice rozhodli ponúknuť vám nový typ starostlivosti, v ktorej sa spájajú komplexné medicínske služby.

Je pre vás k dispozícii špičkový lekársky tím, najmodernejšia diagnostika s kvalitným technologickým zázemím a dlhoročné skúsenosti s tradičným kúpeľníctvom.

Využite naše krátkodobé, víkendové, týždňové i dlhšie pobytové balíky, ktoré podľa typu pobytu obsahujú aj kombinácie lekárom odporúčaných liečebných procedúr.

Investícia do vášho zdravia je tá najlepšia, ktorú môžete urobiť.

Viac informácií a možnosť objednať si pobytové balíky nájdete na našich stránkach royalpalace.therme.sk