Vychutnajte si pestré podujatia na zámku Schloss Hof

Impozantný zámok Schloss Hof postavený vo vizuálne príťažlivom barokovom štýle, len na skok od slovenských hraníc, návštevníkov uchváti nielen pôsobivou architektúrou a pôvabom prírodných prvkov, ale aj lákavou programovou ponukou pre malých i veľkých.

Veľká prázdninová zábava

Až do 5. septembra si môžete vychutnať veľkú prázdninovú zábavu bohatú na zážitky. Detskí návštevníci sa môžu tešiť na pestré workshopy (denne od 11:00 do 17:00 hod.), kde majú jedinečnú príležitosť modelovať z hliny, záhradníčiť i tvoriť.

Počas niekoľkých dní hosťuje v zámockom areáli divadlo z Au, ktoré má pripravené pútavé predstavenia. 21. augusta predvedie svoje umenie kúzelník Helmut.

Veselé divadlo s gašparkom poteší deti 22. a 29. augusta a kúzelník Merlix očarí svojou show 28. augusta.

Chýbať nesmie ani umelecká akadémia (4. september), veselý koncert pre deti (5. september) a ďalšie zábavné aktivity. Kým sa deti budú zabávať, rodičia sa môžu dopriať prechádzku v barokovom záhradnom raji.

FOTO: © SKB_Astrid Knie

Slávnosť koní

28. a 29. augusta sa od 14:00 do 17:00 hod. na slávnostnej lúke koná obľúbená veľká slávnosť koní.

O správnu dávku zábavy i napätia sa postarajú talentovaní jazdci, ušľachtilé kone, vzácne barokové oslíky i poníky.

Dragúnsky pluk, cirkusové umenie poníkov, elegancia zoskupenia „Moments in Black“, dog dance či výnimočný chladnokrník Herman v pútavom vystúpení – o prvotriednu zábavu je postarané.

Ponuku pre fanúšikov tohto už tradičného podujatia obohatia stánky s rozmanitým sortimentom, lahodné kulinárske špeciality, či možnosť zajazdiť si na poníkoch.

Slávnosť koní. FOTO: © Michaela Mejta

Špeciálne pre slovenských návštevníkov

29. august, ako aj 1. a 15. september sa ponesie v znamení špeciálneho programu pre slovenských návštevníkov.

Pozývame vás prežiť nádherný deň plný nezabudnuteľný zážitkov a príjemného relaxu v jednom z najkrajších zámkov Dolného Rakúska.

Prehliadky zámku so slovenským lektorom pre deti i dospelých, jazdy na koči, detské kreatívne dielne či ukážky práce s hlinou – skutočne sa je na čo tešiť.

FOTO: © SKB_Michal Cilc

Festival umeleckých remesiel

11. a 12. septembra „ožijú“ v autentických dielňach zámku Schloss Hof tradičné remeslá. Zruční umelci a vybraní vystavovatelia ponúknu v čase od 10:00 do 18:00 hod. svoje produkty, ktoré zaujmú jedinečnosťou i umeleckou hodnotou.

Ako bonus môžu návštevníci remeselníkov pozorovať pri práci. Na festivale umeleckých remesiel máte možnosť stretnúť aj lesné víly a čarodejnice, vypočuť si tóny verkliku i dychovú hudbu, zažiť pútavú módnu prehliadku alebo sa nechať unášať čarom remesiel, akými sú sústružníctvo, kováčstvo či hrnčiarstvo.

FOTO: © SKB_Astrid Knie

Šarkaniáda

sa koná 25. a 26. septembra. Je priam ideálnou príležitosťou privítať jeseň v imperiálnom prostredí zámku Schloss Hof a zapojiť sa do krásnej tradície púšťania šarkanov.

Pestrofarebné šarkany s benátskym vzorom ovládnu v sprievode hudby oblohu nad zámockým areálom a umelecky ladené šarkany talentovaných dizajnérov sa postarajú o skutočný estetický zážitok. Deti i dospelí si môžu dopriať množstvo zábavy pri púšťaní či pozorovaní rozmanitých „lietajúcich strojov“.

Detský a rodinný svet bude nabitý kreativitou a tvorivým nadšením pri výrobe šarkanov, stačí len prísť a zapojiť sa.

FOTO: © SKB_Michal Cilc

Tip: Schönbrunn Group Pass: 1 vstupenka pre všetky atrakcie spoločnosti Schönbrunn Group. S touto vstupenkou máte možnosť v období jedného roka jednorazovo navštíviť každú z pamiatok Schönbrunn Group.

Miesto: Zámok Schloss Hof, 2294 Schloßhof 1 / Zámok Niederweiden, 2292 Niederweiden 1
Otváracie hodiny: Aktuálne otváracie hodiny nájdete na tomto linku.

Venujte, prosím, pozornosť aktuálnym opatreniam.

Vstupenka do zámku Schloss Hof vrátane zámku Niederweiden:

dospelí 18,- € / deti (6–18 rokov) 10,- € / rodiny (2 dospelí + max. 3 deti) 46,- €.

Vstupenky si môžete zakúpiť aj online na www.imperialtickets.com.

Pre účasť na aktivitách veľkej prázdninovej zábavy je potrebné zakúpiť si denný pas za 3,- € alebo mesačný pas za 6,- €.

Bližšie informácie a rezervácie: www.schlosshof.at/sk

FOTO: © SKB_Astrid Knie

Do zámku Schloss Hof 

sa dostanete autom, alebo vlakom približne v hodinových intervaloch prichádza na stanicu Marchegg vlak z hl.st. v Bratislave (cesta trvá cca. 20 minút).
Bezplatná kyvadlová doprava zo stanice Marchegg.

Ak sa rozhodnete pre vlakovú dopravu a vystúpite na stanici Marchegg, máte k dispozícii kyvadlovú dopravu medzi stanicou Marchegg, zámkom Schloss Hof a zámkom Niederweiden v nasledujúcich časoch:

Cestovný poriadok bezplatnej kyvadlovej dopravy zo stanice Marchegg
Pondelok – piatok
stanica Marchegg → zámok Schloss Hof: 10:10 hod.
zámok Schloss Hof → zámok Niederweiden: 10:25 I 12:25 hod.
zámok Niederweiden – zámok Schloss Hof 12:35 I 15:25 hod.
zámok Schloss Hof → stanica Marchegg: 15:35 hod.
Víkendy a sviatky
stanica Marchegg → zámok Schloss Hof: 09:16 I 10:16 I 11:16 I 12:16 hod.
zámok Schloss Hof → zámok NIederweiden: 10:25 I 11:25 I 12:25 I 13:25 I 15:15 I 16:15 I 17:15 hod.
zámok Schloss Hof → stanica Marchegg: 12:45 I 15:35 I 16:35 I 17:35 hod.

Cez rieku Moravu

Z bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves sa na zámok Schloss Hof dostanete aj pešo alebo na bicykli po Cyklomoste slobody.

Z centra Bratislavy sa k mostu dostanete autobusmi MHD číslo 21 a 28. Odveziete sa po zastávku “Novoveská“ a prejdete pešo či na bicykli k cyklomostu popri budove devínskonovoveskej radnice.

V období od 21. marca do 1. novembra je cez víkendy a štátne sviatky (pracovné voľno) otvorená aj východná brána, ku ktorej táto trasa vedie. Je otvorená od 10:00 hod., pričom posledný vstup cez túto bránu je možný o 17:00 hod. Bránu môžete použiť ako východ do 18:00 hod.

Trvanie cesty od zastávky po východnú bránu:
cca 30 minút (pešo), cca 5 minút (na bicykli)
Trvanie cesty od zastávky po hlavný vchod do zámku:
cca 40 minút  (pešo)
cca 10 minút (na bicykli)

FOTO na titulke: Slávnosť koní. Autor: © Michael Graf – MIKEs FotoGRAFie