Žrebovanie: „Vyhrajte lístky do Familyparku v Rakúsku“

aktualizácia 17.10.2018:

Milí čitatelia, správna odpoveď na súťažnú otázku znie: „Familypark sa nachádza v Rakúskej spolkovej krajine Burgenland“
Vyžrebovali sme pána Jozefa Štroffeka z Bratislavy. Gratulujeme.


Familypark v Rakúsku a článok, ktorý sme uverejnili zaujal viacerých čitateľov, preto sme sa rozhodli ponúknuť starým rodičom a ich vnúčatám prekvapenie v podobe súťaže.

Potešte vnúčatá, pripravte im prekvapenie, zapojte sa do súťaže a máte šancu vyhrať lístky do Familyparku.


Súťažná otázka: V ktorej Rakúskej spolkovej krajine sa Familypark nachádza?
Odpovede na súťažnú otázku posielajte do 15. októbra na adresu redakcie: vivasenior@vivasenior.sk
Výherca získa vstupenky pre 2 dospelé osoby a 2 deti.


Zábavný park oslávi v budúcom roku jubileum –50 rokov od svojho vzniku. Základný kameň pre najväčší zábavný park v Rakúsku položil blízko obce St. Margarethen v roku 1968 kamenár Erwin Müller.

Vystavoval tu svoje sochy a prilákal prvých návštevníkov. Dnes na 145 000 štvorcových metroch Familyparku nájdete desiatky rozprávkových postavičiek, ktoré dopĺňajú zaujímavé prostredie, kde sú však pre deti najpríťažlivejšie jazdné a vodné atrakcie. Tie pokojné môžu otestovať bez zábran aj seniori, tie adrenalínové nechajte na väčšie deti a ich rodičov. Ale na svoje si prídu aj najmenší.

Starší návštevníci z miest môžu nostalgicky zaspomínať na svoje detstvo strávené v dedinách a pre ich ratolesti je exkurzia v gazdovskom dvore užitočnou skúsenosťou. Rozprávkový les majitelia a prevádzkovatelia parku doplnili z príležitosti polstoročnice o nové budovy a potôčik.

Rodinná jazda na traktore je zážitkom. Objektív Familyparku ho počas jazdy zveční a ponúkne vám fotografiu v špeciálnom obale. Aj keď máte mobil plný vlastných záberov, neodoláte. I keď to stojí päť eur.

Ak s menšími deťmi zamierite z traktora na dobrodružný ostrov, obrňte sa trpezlivosťou. Je to však príležitosť pre starších trochu si oddýchnuť, kým sa deti zabávajú.

Vodné atrakcie si môžete vyskúšať, až do konca októbra, najmä ak je vonku teplo. Krokodília dráha, lietajúce ryby, zóna na vodnú bitku, let v lietajúcom stroji – to všetko znie lákavo. Ale aj prechádzka rozprávkovým lesom v zelenom Burgenlande vzdialenom od Bratislavy 60 km.

Stačí vystihnúť priaznivé počasie, navodiť dobrú náladu, pripraviť si peniaze na chutné občerstvenie ponúkané v 17 rôznych gastronomických zariadeniach a zamieriť na celodenný výlet do Familyparku.

Starí rodičia neváhajte a užite si dobrodružstvo so svojimi vnúčatami!

Užitočné informácie
Vyberte si deň, keď nie je v Rakúsku sviatok alebo voľno. Vtedy sa môžete zabávať bez čakania.
Parkovanie je bezprostredne pri Familyparku, ktorý funguje 24. 3. – 30. 9. denne od 9.00 do 18.00 (posledný vstup o 17.00). Od 1. do 16. októbra sú otváracie hodiny 10.00 – 17.00. Pri nepriaznivom počasí si park vyhradzuje právo zmeny otváracích hodín.
Denný lístok stojí 24 eur (deti do 3 rokov zdarma, od 3 do 14 rokov výlučne v deň narodenín tiež zdarma).
Seniori (nad 60 rokov) majú vždy v UTOROK vstup za 14 eur.
PIATOK (aj nie je sviatočný) je dňom rodiny so vstupom za 22 eur na osobu.
Do areálu možno vstupovať s kočíkmi aj invalidnými vozíkmi, ale nie s bicyklami, odrážadlami, kolobežkami.

Adresa: Märchenparkweg 1, 7062 St. Margarethen, Burgenland, Rakúsko, webová stránka aj v slovenčine: www.familypark.at/freizeitpark/