Neuveríte, čo načerpáte na pumpe

Svetová atrakcia v Jindřichově Hradci. Na čerpacej stanici Fruk Oil si môžete z nerezového tisíclitrového tanku natankovať rum.

Vedeli ste, že slávny rum s plachetnicou, dnešný Tuzemák, sa vyrába v južných Čechách v spoločnosti Fruko – Schulz, ktorá nadviazala na tradíciu rodinnej firmy Moritz Schulz z roku 1898?

A práve v Jindřichově Hradci sa nachádza aj ojedinelá svetová atrakcia, čerpacia stanica Fruk Oil. Ako jediná na svete okrem tradičných pohonných hmôt ponúka možnosť načerpať a zakúpiť si vyzretý rum priamo z nerezového tisíclitrového tanku umiestneného nad predajňou.

Rum s plachetnicou je bezpochyby najznámejším a najpredávanejším českým rumom známym aj na Slovensku a patrí k najpredávanejším výrobkom v kategórii tvrdého alkoholu.

Je vyrábaný podľa starej, tradičnej a prísne stráženej receptúry s ochrannou známkou.

Od roku 2018 pre Česko a Slovensko dostala likérka Fruko-Schulz výnimku od Európskej komisie, že môžu používať ďalších päť rokov rumovú arómu, ktorá dodáva typickú chuť a vôňu českému tuzemáku.

Pomáhajú počas pandémie

Spoločnosť Fruko-Schulz počas svetovej pandémie koronavíru zahájila výrobu dezinfekčného prostriedku Anti-COVID.

Zloženie dezinfekčného prostriedku, odporučila WHO. Prostriedok spoľahlivo pôsobí proti viacerým baktériám a vírom vrátane koronavíru a SARS-COV-2.