Celé leto do Smoleníc a k jaskyni Driny kyvadlovou dopravou

Auto nechajte doma. Návštevníkov obce Smolenice bude počas letných prázdnin voziť vyhliadkový autobus Smolenická fčela.

Trnavský kraj zážitkov a Región Trnava chcú povzbudiť turistov, aby sa odviezli na letné výlety do Smoleníc ekologicky – kyvadlovým autobusom. Kyvadlová doprava Smolenická fčela odvezie návštevníkov každú prázdninovú́ sobotu a nedeľu zo železničnej stanice cez centrum obce až k jaskyni Driny. Autobus funguje na princípe „vystúp-nastúp“, takže môžu na ktorejkoľvek označenej zastávke vystúpiť, pozrieť si okolité atrakcie a neskôr opäť pokračovať v jazde. Výlet tak môže začať napríklad v múzeu Molpír, odkiaľ návštevníci zamieria na prehliadku najmladšieho zámku na Slovensku v Smoleniciach a počas teplých letných mesiacov sa môžu na záver schladiť v jaskyni Driny.

Každú prázdninovú sobotu a nedeľu o 10:10 h. Smolenická fčela odštartuje zo železničnej stanice v Smoleniciach, zastaví pri areáli medovinástva Včelovina i v centre Smoleníc. Cieľovou zastávkou bude parkovisko Jahodník pri jaskyni Driny. Kyvadlová doprava nadväzuje na príchody vlakov do Smoleníc z Trnavy, ale aj z opačného smeru zo Záhoria. Posledná Smolenická fčela odchádza z parkoviska Jahodník na železničnú stanicu o 19:30 h.

Počas horúcich letných dní sa turisti môžu v Smoleniciach zastaviť v areáli Včeloviny, kde v tamojšej kaviarni spoznajú chute tých najlepších medovín, medového piva alebo sa len osviežia chutnými medovými limonádami.

Obec Smolenice z pohľadu turistickej atraktivity ukrýva štyri lákadlá pre deti, rodiny i skôr narodených.Jaskyňu Driny – jedinú sprístupnenú jaskyňu Malých Karpát a západného Slovenska, Smolenický zámok, kedysi sídlo rodiny Pálffyovcov, múzeum rozsiahleho hradiska Molpír a edukatívne medovinárstvo Včelovina. Každoročne táto obec pri Trnave patrí k najvyhľadávanejším destináciám v okolí Trnavy a Bratislavy.

Cestovný poriadok

ZdrojFoto: pixabay.com