Divoké letné kino v Schaubmarovom mlyne

V spolupráci s filmovým publicistom a dramaturgom Tomášom Hudákom prináša Schaubmarov mlyn v Pezinku výber silných filmov, ktoré v sebe prepájajú témy súvisiace s výstavou Do divočiny a prostredím mlyna. Štyri filmy s vysokou umeleckou a estetickou hodnotou, filmy, ktoré sa oplatí vidieť aspoň raz v živote.

Hodinu pred každým premietaním otvoríme výstavu Do divočiny ako predohru k filmu.
Pozývame do kina pod holým nebom, s pohárom vína a jedinečným filmovým zážitkom.

Viac informácií na: https://www.sng.sk/sk/pezinok/program
Schaubmarov Mlyn, Cajlanská 255, Pezinok
Jednotné vstupné: 4 € (v cene je zahrnuté vstupné na film a prehliadka výstavy)
Výstava bude otvorená vždy od 20.00

Štvrtok 25.7. | 21.15
O tele a duši | Testről és lélekről

Réžia: Ildikó Enyedi / 2017 / HU / 116 min. / maďarsky s českými titulkami
O tele a duši je nekonvenčný príbeh lásky dvoch odlišne zmrzačených ľudí: starnúceho finančného riaditeľa bitúnku a mladej, uzavretej kvalitárky mäsa. Obaja hrdinovia, postupne ohromení zistením, že majú rovnaké sny, sa ich postupne pokúšajú spoločne plniť. Ľahko excentrická, taktilná i odťažitá romanca s prvkami každodennej drámy a čiernej komédie sugestívne tematizuje dualitu bdelosti a snenia, beštiality a humanity, duše a tela.

Hranica

Štvrtok 8.8. | 21.15
Hranica | Gräns

Réžia: Ali Abbasi /2018, SE, DK / 110 min. / švédsky s českými titulkami
Tina pracuje ako dôstojníčka colnej služby, čo sa v prípade ženy, ktorá šokuje okolie zdeformovanou tvárou, môže zdať nelogické. Lenže Tina má neuveriteľný čuch. Dokáže na diaľku odhaliť tých, ktorí majú strach a v batožine nepovolené látky a materiály. Počas jedného rutinného dňa v službe stretne Voreho, zanedbaného a mastného vlasáča v koženej bunde, ktorého pach nepripomína nič z toho, čo Tina dosiaľ cítila. Vore je kľúčom k jej záhadnej identite.

Štvrtok 22.8. | 21.15
Toto je náš svet | Captain Fantastic

Toto je náš svet

Réžia: Matt Ross / 2016 / US / 118 min. / anglicky s českými titulkami
V lesoch na severozápade USA žije Ben, ktorý oddane vychováva, tu v srdci divokej prírody, svojich šesť detí. Následkom nečakaných tragických udalostí je nútený spolu s nimi opustiť ich alternatívny svet a vydať sa do toho skutočného. Dochádza ku konfrontácii s realitou a otázkou, čo znamená byť rodičom.