Dobrodruh na cestách

Novinár a vyštudovaný historik a etnológ Jozef Terem je cestovateľom na plný úväzok. Vo svojej prvotine popisuje svoje 30-ročné skúsenosti, ale aj to ako celý jeho príbeh začal, ako na vlastnej koži testoval a skúšal.

Na knižnom trhu pribudla kniha Dobrodruh na cestách z vydaveľstva Ultimo Press, cestovateľa a novinára Jozefa Terema. Vo svojeje prvotine, ktorá poteší milovníkov cestovania a objavovania nových svetov, Jozef Terem ponúka čitateľovi zážitky zo svojich ciest na východ po Rumunsku, Gruzínsku a Turecku, ale aj z Indie, Papue a ďalších krajín, ktoré navštívil.

Jozef Terem je jedným z mála stále aktívnych cestovateľov na plný úväzok, ktorý putuje po ďalekom či blízkom svete a za viac ako 30 rokov precestoval desiatky krajín.

Cestovateľ aj milovník ľudí a života

Okrem cestovania publikuje v mnohých periodikách, je zakladateľom zrejme prvého nezávislého cestovateľského portálu na Slovensku a tiež prvej cestovateľskej kaviarne Dobrodruh. Cíti sa však dobre nielen v odľahlých exotických končinách, ale aj v slovenských lesoch, dolinách, či na Kamzíku v rodnej Bratislave.

Knižku si môžete kúpiť na stránke www.dobrodruh.sk alebo kliknite tu.

Vo svojej prvej knihe popisuje, ako celý jeho príbeh odštartoval, ako na vlastnej koži testoval, skúšal a naberal skúsenosti a hlavne, akými zážitkami sú popretkávané jeho opakované cesty po Rumunsku či Gruzínsku, aké nástrahy ho čakali pri putovaní do Indie, alebo aké to je pohybovať sa medzi domorodcami na území exotickej Papuy.

Ako vyštudovaný historik a etnológ sa zaujíma nielen o krajinu, ale hlavne o ľudí, ich bežný život a zvyky.