Hlásateľky – Nora Beňačková, Ada Straková

Vyšla nová kniha o živote dvoch legendárnych hlásateliek Československej a neskôr Slovenskej televízie, ktoré boli kolegyňami a zostali celoživotnými priateľkami.

Novinárka a spisovateľka Barbora Laucká v knihe Hlásateľky – Nora Beňačková, Ada Straková, spomína so známymi hlásateľkami na ich život v televízii, keď boli ešte nie tak dávno každodennou súčasťou našich večerných televíznych programov.

Kniha vyšla vo vydavateľstve GU100. Ide o životopisné dielo dvoch renomovaných hlásateliek Československej a neskôr Slovenskej televízie, ktoré boli kolegyňami a zostali celoživotnými priateľkami, s ich veselými aj smutnejšími spomienkami a príbehmi, ktoré písal život sám.

Obe dámy pôsobili na televíznej obrazovke viac ako 50 rokov a ich životné peripetie prekvapia, ale aj zabavia zvedavého čitateľa a verného diváka, ktorý si ich pamätá ešte z čias, keď k nemu do obývačky vstupovali z televíznej obrazovky vo všedné aj cez sviatočné dni.

Knižka prežiarená optimizmom a vľúdnosťou sa rodila tri roky a je doplnená množstvom fotografií protagonistiek z ich súkromných archívov.

Záujemcovia si môžu knihu objednať na emailovej adrese: d.palovicova1@gmail.com, alebo na telefónnych číslach: 0903 221 333, 0905 891 650.