Kam na adventné trhy

Kúzelný adventný čas sa blíži. Každý si chce naplno vychutnať jedinečnú atmosféru vianočných sviatkov, dopriať si rôzne domáce dobroty, vianočný punč, varené víno či medovinu, spoznať niečo nové a hlavne byť so svojou rodinou či priateľmi.

Ekologické Vianoce v Bratislave

V centre Bratislavy na Hlavnom, Františkánskom a Hviezdoslavovom námestí sa 22. novembra otvorili vianočné trhy.

Vyše sto stánkov ponúka vianočné darčeky, lahôdky a občerstvenie. Pre návštevníkov je pripravený aj pestrý kultúrny program. Vianočné trhy potrvajú na Hlavnom a Františkánskom námestí do 22. decembra, na Hviezdoslavovom námestí sa skončia o deň neskôr.

Mesto pripravilo tento rok nový koncept, ktorý má návštevníkom ponúknuť kvalitné, ekologické, bezpečné, ale aj vizuálne atraktívne podujatie so sprievodným kultúrnym programom. Používať sa budú výlučne vratné poháre a kompostovateľné riady.

Vegánske vianočné trhy

Milovníci rastlinnej stravy sa dočkali – prvýkrát sa budú v hlavnom meste konať aj vianočné trhy so zameraním na vegánske jedlo, ktoré ponúkajú v areáli záhrady Umelka Pub pri Šafárikovom námestí.

Pripravené sú rôzne špeciality bez živočíšnych zložiek, ako napríklad kotlíkový guľáš, cigánska, halušky, raw zákusky, beyond burger, polievky či vegan klobásky, v ponuke budú aj handmade a eko-friendly výrobky a sprievodný program.

Advent v Trnave

Nechajte sa zlákať vianočnými koledami, vysvietenými ulicami, výrobkami od šikovných remeselníkov a vôňou domácich špecialít. Presne také sú adventné trhy v Trnave, ktoré sa začínajú 29. novembra o 18:00 hod. rozsvietením vianočného stromčeka a koncertom skupiny Fragile.

Toto čarovné obdobie si môžete užiť až do 22. decembra na Trojičnom námestí. V Kostole sv. Jakuba od 7. decembra každý víkend do konca roka o 20:00 hod. zaznejú Adventné koncerty, ktoré sú zážitkom vďaka jedinečným priestorom a výbornej akustike. A kto nestihne koncert skupiny Fragile v Trnave, môže stihnúť ich koncert v  Suchej nad Parnou 17.decembra.

Mikulášska jazda v Smoleniciach

Zoberte vnúčatá na tradičnú Mikulášsku jazdu 7. decembra s parným rušňom do Smoleníc. V areáli Včeloviny bude ochutnávka medov, prehliadka výrobne Medoviny, či rôzne hry o sladké odmeny.

Od 20. – 22. decembra budú pred Kultúrnym domom Malé Vianočné trhy s rôznymi regionálnymi dobrotami.

Včelco Smolenice

Sladké popoludnie v Špačinciach

Chcete sa dozvedieť viac o vzácnych stvoreniach akými sú včely? Tak sa vyberte na Včelárske popoludnie, ktoré bude 1. decembra v Špačinciach.

Prezradia vám, prečo sú pre nás také dôležité, ako sa o nich starať a aké výrobky sa vyrábajú z medu.

Čakanie na Vianoce vám zase spríjemní Mikuláš, ktorý príde do Špačiniec 6. decembra, aby deťom porozdával rôzne dobroty. V sobotu 14. decembra si určite nenechajte ujsť Vianočné trhy, kde svojim blízkym môžete kúpiť darček pod vianočný stromček.

Súťaž v pečení vianočných koláčikov v Bielom Kostole

Vyberte sa do malej obce Biely kostol, neďaleko Trnavy. 30. novembra sa tu koná súťaž v pečení koláčikov a atmosféru prichádzajúcich Vianoc si so svojimi blízkymi vychutnáte 14. decembra počas Adventných trhov, kedy si môžete dať spolu so starostkou vianočný punč.

Medolandia v Dolnej Krupej a medovina v Šenkviciach

Medovina je neoddeliteľnou súčasťou Vianoc a zimy. Spravte si výlet s vašimi priateľmi alebo rodinou do Medolandie v Dolnej Krupej, kde ochutnáte nielen tú najlepšiu medovinu, ale aj objavíte obrovskú medovú kvapku či veľký včelí plást.

Na predvianočnú degustáciu sa vyberte 4. decembra do Karpatskej Perly v Šenkviciach. Patrí medzi najlepšie vinárstva na Slovensku a jeho majitelia, manželia Šebovci, pestujú vinič na 50 hektároch vlastných viníc a vyrábajú vína s chráneným označením pôvodu.

Kúzelné chvíle vás čakajú vo vinárstve Vína z Mlyna, v Doľanoch pri Častej, kde sa 22. decembra koná Advent na Mlyne, v zrenovovanom historickom mlyne.

V Modre živý orloj aj Betlehem

V Modre sa vianočné trhy konajú síce len dva dni 13. a 14. decembra, ale o to sú bohatšie. Návštevníkov čaká chutné jedlo od miestnych kulinárov, domáce koláče, modranské vínko, tvorivé dielne, bábkové divadlo, dobré knihy, vystúpenia a koncerty miestnych škôl a združení, živý Betlehem, koncert Martina Geišberga a vianočná charitatívna zbierka pečiva na radnici.

Foto: adventné trhy v Trnave, zdroj foto: regiontirnavia.sk