Kam sa vyberú na dovolenku naši čitatelia

Článok o tohtoročných dovolenkách seniorov vyvolal širokú odozvu medzi našimi čitateľmi. Napísali nám, že za najvhodnejšie považujú dovolenkovať na Slovensku, prípadne plánujú návštevy príbuzných v Česku a Maďarsku.

Cestovanie seniorov v lete po pandémii


Pani Drahomíra napísala: „Rozhodla by som sa pre Slovensko, je to najjednoduchšie a zatiaľ lacné a v prípade akýchkoľvek zdravotných alebo iných ťažkostí je riešenie alebo návrat domov najmenej problémový. A na východe Slovenska je veľa pekných a zaujímavých miest v prírode, rada by som sa tam znova vrátila. Pred pár rokmi som bola na seniorskom pobyte v Číži, ubytovanie a stravovanie je tam veľmi slušné a pri liečebnom dome majú vybudované veľmi pekné kúpalisko. Nevýhodou je veľká vzdialenosť od Bratislavy a dosť vysoké ceny mimo seniorských zvýhodnených pobytov.

Pani Terézia nemá ešte plány. Napísala, že ak by sa mala v tomto období rozhodovať, tak by nešla asi nikde a s vnúčatami tiež tento rok určite nie. „A ak by nás sužovali horúčavy, niekde do hôr,“ píše. A reagovala aj na leteckú dovolenku, že už nezvykne lietať. Vtipne odpovedala aj na otázku, čo by si so sebou zobrala: „So sebou by som si chcela zobrať hlavne zdravý rozum.“

Pán Peter má vydatú dcéru na Morave, radi by strávili dovolenku spolu s rodinou aj s vnúčatami a vybrali sa na výlet loďou po Baťovom kanáli a možno do Znojma. Do Čiech sa dá už cestovať bez obmedzenia, napriek tomu sa budú snažiť dodržiavať hygienické opatrenia platné zatiaľ u nás na Slovensku – vo vnútri rúška a vonku budú hlavne s rodinou a zatiaľ nebudú chodiť na veľké podujatia organizované v interiéri, ani v exteriéri.

Maďarské kúpele Mosonmagyaróvár. FOTO: www.termalfurdo.hu

Pani Marta by rada navštívila rodinu v Maďarsku. Bývajú síce v Budapešti, ale radi sa stretávajú na Balatone alebo v kúpeľoch v Mosonmagyaróvári, kde sú výborné veľké bazény na plávanie vonku aj vnútri, alebo sa vyberú na výlet do okolia Malého Dunaja. Chceli by rodinu pozvať aj na Slovensko do Nízkych Tatier.

Ilustračné foto: obec Číž, zdroj: Kúpele Číž