Levoča privítala seniorov z Rače

List od našej čitateľky Terky Richterovej z Bratislavy – Rače nás presvedčil, že seniori radi cestujú a navštevujú krásne miesta Slovenska.

Počas babieho leta navštívili seniori z Jednoty dôchodcov z Rače jedno z najkrajších historických miest Slovenska, Levoču a jej okolie.

Užili si nielen čarovný Spiš, turistiku, ale aj hudobnú lahôdku, koncert Viedenského symfonického kvinteta, v rámci hudobného festivalu Levočské babie leto.

„Levoča, s kultúrnymi pamiatkami a najmä bazilikou sv. Jakuba s rekonštruovaným oltárom, vrcholným dielom Majstra Pavla z Levoče, ako aj krásny Spiš s množstvom pamiatok UNESCO nás privítal nádherným babím letom,“ píše pani Richterová.

“Mali sme šťastie aj na vynikajúceho erudovaného sprievodcu, pracovníka Spišského Múzea v Spišskej Novej Vsi, pána Miroslava Števíka.

Nedeľu sme venovali prehliadke najkrajších pamiatok v okolí Levoče. Náš autobus so šikovným vodičom, nás zaviezol na Spišský hrad, do Spišskej kapituly, ku kostolu Sv. Ducha v Žehre a z autobusu sme si pozreli aktívnu travertínovu kopu, ktorá sa skladá z viacerých minerálnych prameňov.

Žiaľ, pre množstvo zaparkovaných automobilov, sme nemali možnosť zastaviť sa a načerpať si vodu z prameňov vyvierajúcich na tomto zaujímavom mieste.

Prehliadky sme zakončili návštevou Baziliky minor na Mariánskej hore a neobyčajným výhľadom spred kostola na Levoču.“

Vaša čitateľka Terka Richterová

autor fotografií: Pavol Krchňák