Najväčšie a najznámejšie termálne kúpele pozývajú seniorov

Piešťany sa môžu pýšiť dlhou liečebnou kúpeľnou tradíciou a sú medzinárodne známe od 19. storočia.

Znak páva v Piešťanoch odkazuje na legendu o pávovi, ktorý sa so zlomenou nôžkou prechádzal po bahnitých močariskách ostrova, až kým sa nevyliečil. Druhým symbolom ostrova je bronzová socha barlolámača. Tá svedčí o liečivej sile siričitého bahna a horúcej termálnej vody, vďaka ktorým si kúpele Piešťany už celé stáročia udržiavajú na celom svete povesť miesta, kde sa dajú účinne liečiť ochorenia pohybovej sústavy.

Prírodné liečebné procedúry v Piešťanoch sú obzvlášť účinné na zlepšovanie pohyblivosti a zmierňovanie fyzickej bolesti a napätia. Liečia širokú škálu príznakov, ktoré postihujú pohybovú sústavu.

Medzi hlavné prírodné liečivé zdroje Piešťan patrí termálna minerálna voda, ktorá vyviera z hĺbky viac ako 2 000 metrov pod zemou, a liečivé siričité bahno, ktoré sa pred použitím pri procedúrach necháva celý rok „zrieť“ v piešťanskej termálnej vode, aby sa maximalizovali jeho liečivé účinky.

Hotel Pro Patria

Novinkou je prírodná minerálna voda Silthera

V hotelových kaviarňach a reštauráciách si hostia môžu dopriať prírodnú minerálnu vodu Silthera. unikátnu svojím zložením s vysokým obsahom kreHotelmíka, magnézia a vápnika. Je dostupná len v kúpeľoch Piešťany a v kúpeľoch Smrdáky. Ochutnajte, vychutnajte a vyťažte z tejto novinky maximum pre svoj pohybový aparát a krásu, ktorá sa prejaví na zdraví vašej pokožky a na spokojnom úsmeve, ktorý skrášli vašu tvár.

Seniori neušiel sa Vám poukaz na pobyt so štátnou dotáciou?

Nezúfajte. Kúpele Piešťany ponúkajú seniorom pobyty v 2, 3 a 4* hoteli.

Špeciálne ceny pobytov pre seniorov na mesiace október až december sa pohybujú už od 290 EUR na osobu na 5 nocí v dvojposteľovej izbe obsadenej dvoma osobami. Na výber je 6 alebo 12 procedúr v pobyte.

V 2* hoteli Pro Patria je v cene plná penzia. Ubytovanie je v Komfort izbe. Je to zrekonštruovaná izba s kúpeľňou so sprchovým kútom a WC. Procedúry sú poskytované priamo v hoteli alebo v blízkom kúpeľnom dome Napoleon Health Spa.

V 3* hoteli Splendid, v časti Grand je ubytovanie v Standard izbe s balkónom, ktorá prešla renováciou. Stravovanie je formou all inclusive, čo zahŕňa bufetové raňajky, obed a večeru. Samozrejmosťou sú nápoje ako džúsy, káva, víno, pivo. K dispozícii sú počas dňa jogurty, pudingy, ovocie, štrúdle, pagáče a iné. Hostia ubytovaní v tomto hoteli majú voľný vstup do vonkajšieho a vnútorného bazéna a do fitness centra v Balneoterapii. Hotel je priamo spojený s Balneoterapiou prechodovou chodbou.

Hotel Splendid

V 4* hoteli Esplanade sa poskytuje ubytovanie v izbách kategórie Standard. Izby sú s francúzskym balkónom, s kúpeľňou (vaňa alebo sprchový kút) a samostatným WC. Plná penzia, raňajky, obed a večera, je podávaná bufetovým spôsobom. Hotel je priamo spojený s Balneoterapiou prechodovou chodbou.

Hostia majú neobmedzený vstup do vodného a saunového sveta hotela.

Taktiež vstup do fitness, v časti Balneoterapie, do sáun a bazéna s podvodnými šliapacími bicyklami.

Samozrejmosťou vo všetkých hoteloch je Wi-Fi pripojenie.

Vyššia kategória ubytovania alebo samostatné ubytovanie v jednolôžkovej izbe je na vyžiadanie a za príplatok.

Kúpele Piešťany poskytujú svojim hosťom parkovanie priamo na Kúpeľnom ostrove. Vjazd je spoplatnený pre ubytovaných od 1,50 EUR do 4 EUR/ vozidlo/ noc.

Pre viac informácií o pobytoch a hoteloch, prípadne rezervácii pobytu pre jednotlivcov môžete kontaktovať rezervačné oddelenie na tel.č. +421 33 775 7733 alebo emailom na adrese res.pn@sk.ensanahotels.com. Rezervácie skupín môžete urobiť na tel.č. +421 33 775 2525 a emailovej adrese micegroup@sk.ensanahotels.com.

Fotogalériu hotelov nájdete na webovej stránke https://ensanahotels.com/sk/destinacie/slovensko

Hotel Esplanade

Druhý ročník výstavy „Alfons Mucha a fotografia: Osobná vízia“.

Výstava prebieha v termíne 12.5. – 31.10.2024 vo výstavnej sieni priamo v srdci Kúpeľného ostrova v budove Napoleon II každý deň okrem pondelka

od 10:00-18:00 h.

Cena vstupenky pre hostí ubytovaných v hoteloch Thermia Palace, Esplanade a Splendid je už zahrnutá v cene akéhokoľvek zakúpeného pobytu počas trvania výstavy 12.5.–31.10.2024.

Cena vstupenky pre hostí ubytovaných v hoteloch Pro Patria a Vila Trajan je v hodnote 1 € / osoba.

Viac o výstave sa dočítate na tomto linku: https://ensanahotels.com/sk/hotely/thermia-palace/alfons-mucha

Viete čo je bahenná kuchyňa?

Piešťany ponúkajú svojim hosťom rôzne kultúrne podujatia a aktivity. Jednou z nich je prehliadka bahennej kuchyne. Spríjemnite si pobyt v Kúpeľoch Piešťany nevšednou a náučnou prechádzkou. Počas návštevy originálnej bahennej kuchyne sa dozviete zaujímavosti o čerpaní, úprave a účinkoch termálnej vody a piešťanského bahna. Zoznámite sa s históriou a hlavne nazriete pod pokrievku procesov, podľa ktorých sa v kúpeľoch „varí zdravie“.

Program prehliadky:

  • História studne Trajan
  • Technika získavania vody a sledovanie vrtov
  • Úprava vody minerálneho prameňa
  • Proces tvorby a zrenia bahna
  • Návšteva bahennej kuchyne

Cena za prehliadku je 180 EUR/ skupina do 20 osôb a 10 EUR/ osoba pri skupine nad 20 osôb.

*ponuka platná len pre skupiny

Podujatia na jeseň

SLK Piešťany a mesto Piešťany na jeseň chystajú tieto podujatia:

  • Mesiac úcty k starším – koncert – 16.10.2024, Kino Fontána
  • Rozsvietenie vianočného stromčeka na pešej zóne v Piešťanoch – 29.11.2024
  • Piešťanské Vianočné trhy – od 30.11.2024 každý víkend do 22.12.2024
  • Vianočný koncert – Kino Fontána – 11.12.2024
  • Kúpele Piešťany majú pre svojich hostí v ponuke podujatia, ktoré uverejňujú v týždennom programe pre svojich hostí

Zdroj foto: SLKP