Rodičia, starkí, vnúčatá chystajte sa na lyže!

Zima je ešte pred dverami, ale iba 1,5 hodiny jazdy autom z Bratislavy leží Hochsteiermark – Vysoké Štajersko, ktoré je na zimu už pripravené a patrí medzi najdostupnejšie stredisko pre milovníkov zimných športov zo Slovenska.

Aj v novej sezóne čaká na lyžiarov, bežkárov a sánkarov široká paleta možností pre šport i zábavu v 16 lyžiarskych areáloch od Stuhlecku a Niederalplu cez Brunnalm-Hohe Veitsch, Aflenzer Bürgeralpe po Präbichl. Pripravených je aj veľa zaujímavých noviniek.

Vysoké Štajersko má nedotknutú zimnú krajinu, idylické adventné trhy, perfektné lyžiarske terény pre celú rodinu, výlety, túry na snežniciach so sprievodcom, spoločné vychádzky na prašane so sánkami a lákavú gastronómiu.

V stredisku Brunnalm – Hohen Veitsch umožní lyžiarom trojhodinová Max-Flex karta robiť akékoľvek prestávky a znova sa vrhnúť na zjazdovky. Hostí sprevádzajú na objednávku skúsení horskí sprievodcovia zaručujúci potrebnú bezpečnosť.

V stredisku Schneealm a Rax ponúkajú v tomto roku po prvý raz lyžiarske túry s horským a lyžiarskym sprievodcom Andreasom vrátane požičania výstroja.

Mariazell nie je len známe pútnické miesto

V Mariazelli sa konajú každý rok krásne vianočné trhy a môžete si vyskúšať aj túru na snežniciach, napríklad na Mariazeller Bürgeralpe. V zime sú k dispozícii dokonca aj dve trate pre horské bicykle a každý piatok stredisko Bürgeralpe pozýva na Noc lyžiarskych tratí, keď sú vybrané zjazdovky otvorené do 21,00 hod. Info: www.buergeralpe.at

A hostinec Altenbergerhof v prírodnej rezervácii Oberland má pre návštevníkov úplnú novinku. Okrem dobrého jedla ponúka aj špeciálne „Ruck X Bobjazdy“ za zážitkami po čerstvom snehu. Hore sa stúpa na snežniciach a dole sa spúšťa na sánkach zabudovaných do ruksaku. Nebojte sa! Sú ľahučké a bezpečné!

Alebo viete, aké by bolo viezť sa na lyžiach do kopca? Winchskiing v Präbichli si v každom prípade treba vyskúšať.
Info: www.alpfox.com

Zimná rybačka na zamrznutom jazere

A je tu aj neobyčajná ponuka pre milovníkov ticha a relaxu. Už ste chytali ryby v otvore do ľade? Na rybačke na Erlaufsee v Mariazelli si to môžete vyskúšať. A čo je na tom skvelé – všade sa zbierajú body na súťaž „Môj zimný zážitok“. Treba si aktivovať a otvoriť bezplatnú aplikáciu od SummitLynx a poctivo detailne informovať a vyhrať zaujímavé ceny. Info: www.summitlynx.com