„Slovenský deň“ na zámku Schloss Hof

Vedeli ste, že 5. júl je na zámku Schloss Hof venovaný slovenským návštevníkom?

Zámok Schloss Hof má na tento sviatočný deň špeciálne pre slovenských návštevníkov pripravený výnimočný program, ktorý poteší všetky vekové kategórie.

Zámok Schloss Hof. Foto: Hertha Hurnaus

Pozývame vás prežiť úžasný deň plný nezabudnuteľných zážitkov, príjemného relaxu a objavovania histórie, modernej výstavy i prírodných krás barokového skvostu Dolného Rakúska.

Záhrady zámku Schloss Hof.

Máte možnosť vybrať si z bohatej programovej ponuky:

Prehliadka stálej výstavy a mimoriadnej výstavy „Hra s jedlom“ so slovenskými lektormi 11:30 a 13:30 hod.

Ak sa chcete dozvedieť viac zaujímavostí o zámockej expozícii, sú pre vás prehliadky so slovenským lektorom tou správnou voľbou. Váš obdiv si získa honosný obytný apartmán princa Eugena Savojského i majestátne komnaty Márie Terézie, ktoré poskytujú jedinečný pohľad do sveta tejto výnimočnej a obľúbenej panovníčky. Architektonicky mimoriadne hodnotná je veľkolepá slávnostná sála a baroková zámocká kaplnka s bohatou freskovou výzdobou, v ktorej sa vydávala najobľúbenejšia dcéra Márie Terézie. V kaplnke aj v súčasnosti zaľúbené páry spečatia svoju lásku svadbou. Neopakovateľnú atmosféru života na zámku obohacuje fascinujúca moderná výstava – „Hra s jedlom“, ktorá ponúka zaujímavý pohľad na logistické procesy, rolu spotrebiteľa či kultúru stolovania a približuje históriu, súčasnosť i budúcnosť obchodu. Moderné poňatie výstavy, originálne exponáty a interaktívne prvky úplne pohltia návštevníkov všetkých vekových kategórií.

Výstava hra s jedlom. Foto: (c) Dieter Nagl für SKB – Ausstellung „Das Spiel mit dem Essen“

Detská prehliadka so slovenským lektorom I 15:00 hod.

Táto špeciálna prehliadka je „šitá na mieru“ deťom a zaujme svojou nevšednosťou, pestrosťou a hravou formou. Detičky sa vydajú na unikátnu „cestu do minulosti“. Tešiť sa môžu na prezliekanie do barokových kostýmov a pútavé priblíženie života v 18. storočí. Ako sa na dvore obliekali, aký bol predpísaný úklon a ako sa tancovalo – to všetko je obsahom tejto jedinečnej prehliadky. O zábavu i učenie hravou formou je postarané.
JAZDENIE NA PONÍKOCH I 14:00 – 16:00 hod.
Krásny zážitok pre deti, na ktorý len tak ľahko nezabudnú.
JAZDY NA KOČOCH I 14:00 – 16:00 hod.
Príjemné spestrenie návštevy zámockého areálu vám poskytne celkom nový pohľad na úchvatné miesta, ktoré tu môžete obdivovať.
DETSKÉ DIELNIČKY I 14:00 – 17:00 hod.
V Detskom a rodinnom svete v Bäckenhofe sú pre deti pripravené tvorivé aktivity, kde môžu naplno uplatniť svoju kreativitu a zručnosti.

Ukážky umeleckých remesiel I 13:00 – 17:00 hod.

V autentických remeselníckych dielňach na statku sa môžete pozrieť na prácu šikovných remeselníkov.

Za krásnymi miestami nemusíte cestovať ďaleko. Jedno takéto nájdete hneď v blízkosti hranice s naším západným susedom. Stačí len prísť a vychutnať si nádherný sviatočný deň.

Termín: 5. 7. | zámocký areál Schloss Hof je otvorený od 10:00 do 18:00 hod.
Miesto: Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof
Vstupné: dospelí 15,- € | deti (6-18 rokov) 9,- € | deti do 6 rokov zdarma |
rodinná vstupenka (2 dospelí + max. 3 deti) 39,- €
prehliadka s lektorom | príplatok ku vstupnému: 3,-/osoba
jazdenie na poníkoch | 1,- €/okruh
jazdy na kočoch | 2,- €/osoba
detské dielničky | poplatok za materiál 3,- €
TIP: Navštívte fascinujúcu výstavu „Hra s jedlom – Od obchodíka s potravinami k hi-tech supermarketu“ na zámku Niederweiden s výhodnou kombinovanou vstupenkou.
www.schlosshof.at/sk

Úvodné foto: Astrid Knie