Snehové mravenisko láka do Mraznice

V lyžiarskom stredisku Mraznica na Spiši sa návštevníci môžu tešiť na novú atrakciu – mravenisko zo snehu. Podľa organizácie Košice Región Turizmus má pritiahnuť pozornosť lyžiarov na menej známe lyžiarske strediská v Košickom kraji.

Mravenisko vytvorené zo snehu vyrástlo v uplynulých dňoch pod zjazdovkou v lyžiarskom stredisku Ski Centrum Mraznica Hnilčík.

Snehovú atrakciu si budú môcť obzrieť aj cestujúci prvým Ľadovým expresom v jeho zimnej edícii. Košice Región Turizmus dali do povedomia verejnosti menej známe lyžiarske strediská, ktorých hlavnou devízou je, že nie sú preplnené.

Oproti tatranským strediskám tak ponúkajú menej stresujúce prostredie, často sú cenovo omnoho dostupnejšie a môžu byť zaujímavou inšpiráciou pre všetkých milovníkov zimných športov.

Zdroj foto: fb Ski Centrum Mraznica Hnilčík

Ski Centrum Mraznica Hnilčík je navyše jedným z možných cieľov cestujúcich Ľadovým expresom. Cieľom tohto turistického produktu je ďalšia podpora regionálneho cestovného ruchu a tiež zastrešenie spolupráce s jednotlivými podnikateľmi na trase.

Aj preto strediská Telgárt, Mraznica či SKI Gugel poskytnú cestujúcim exkluzívne zľavy na skipassy v deň danej jazdy. Stredisko Mraznica je v blízkosti železničnej trasy, no vlak tu priamo nestojí, je však napojený na Ľadový expres kyvadlovou autobusovou dopravou, ktorá nadväzuje na príchod vlaku z Košíc, respektíve popoludňajší návrat.

Tohtoročnou novinkou lyžiarskeho strediska v Hnilčíku je tiež krytá ľadová plocha pre korčuliarov, ktorá je v prevádzke najmä počas víkendov.

Čoskoro by mal do ponuky pribudnúť aj takzvaný snowtubing.

Vďaka Ľadovému expresu je lyžiarske stredisko Mraznica pre turistov ľahko dostupné. Zo stanice Nálepkovo je zabezpečená kyvadlová autobusová doprava priamo k ski centru.

Zimná edícia Ľadového expresu je mimoriadny turistický vlak, ktorý prevádzkuje Košice Región Turizmus spoločne so Železničnou spoločnosťou Slovensko.

Cieľom projektu je zlepšenie dopravných možností pridaním priameho vlakového spojenia na trase Košice – Červená Skala. Viac informácií o vlaku i možnostiach lyžovania na trase vlaku nájdu záujemcovia na www.kosiceregion.com.

Zdroj foto: fb Ski Centrum Mraznica Hnilčík

Mimoriadny turistický vlak Ľadový expres premáva každú sobotu od 2.2.2019 do 2.3.2019 (vrátane) zo železničnej stanice v Košiciach do železničnej stanice Červená Skala a späť.

Nástup, resp. výstup je možný po celej trase v zastávkach/staniciach: Košice – Kysak – Margecany – Gelnica – Nálepkovo – Mlynky – Dedinky – Stratená – Dobšinská ľadová jaskyňa – Telgárt, penzión – Červená Skala a opačne.

CENY LÍSTKOV:
V predaji sú len obojsmerné lístky, pričom cena lístka je jednotná (bez ohľadu na nástupnú a výstupnú stanicu cestujúceho). Dospelí – 12 eur. Deti od 3 do 18 rokov, seniori nad 62 rokov, držitelia preukazu ŤZP a ich sprievodcovia – 8 eur. Deti do 3 rokov cestujú zdarma, avšak bez nároku na miesto vo vlaku.