Starkí, rodičia, vnúčatá pozor! Súťaž o vás pre vás

Napíšte nám svoje spomienky na starých rodičov alebo zážitky s vnúčatami. Pisateľa najkrajšieho príbehu, ktorého vyberú naši čitatelia, odmeníme víkendovým pobytom.

List a návrh našej čitateľky a kolegyne pani Judity Gembickej:

„Čo si budeme rozprávať: asi je len málo takých medzi nami , ktorým by sa najkrajšie spomienky neviazali k detstvu – k obdobiu, ktoré si hlboko v srdci nosíme celý život.

Neviem ako pre vás, ale pre mňa boli prázdniny u starých rodičov „top udalosťou „ roka! Chvíle strávené v ich láskavej prítomnosti boli najlepšou celoživotnou „dobíjačkou bateriek“.

Dnes som starou mamou ja

Hovorí sa, že vychovať slušne svoje deti je ľahké: stačí príkladne žiť – a deti sa už pridajú! Áno, presne takto žili moji starí rodičia: tvrdo pracovali a my sme sa k nim pridali. Ak niekto potreboval pomoc – pomohli, ak nemal na chlieb – dali mu. Nikým nepohŕdali, ku každému boli úctiví. Neviedli siahodlhé reči o tom, že sa patrí pomáhať slabším a byť slušným k iným, veď denne sme to z ich správania odpozorovali.

Ako najväčší poklad chránim krásne ručné práce mojej starej mamy a jedinečnú, rukou písanú knihu receptov. Chuť jej fantastických koláčov si aj dnes viem privolať.

Dnes som mamou a starou mamou aj ja. Snažím sa držať zásad svojich starých rodičov a verím, že raz v budúcnosti si aj na mňa takto spomenú moje vnúčatá.

Spomínajte a píšte

Ale, prečo to dlhé expozé? Nuž z jednoduchého dôvodu: chceli sme inšpirovať vnúčatá aj deti, aby si zaspomínali na svojich starých rodičov, na babky a dedkov, rodičov, na chvíle strávené s nimi. Na babky moderné ale aj konzervatívne, veselé i vážne. Starí rodičia, napíšte o spoločných príhodách s vnúčatami s mailovaním, skypovaním, cestovaním, šitím, varením a pečením.“

Napíšte nám, svoje spomienky. Vaše príbehy uverejníme a vy – návštevníci nášho webu svojimi hlasmi rozhodnete, ktorý príbeh vás oslovil najviac.

Pisateľa najkrajšieho príbehu odmeníme víkendovým pobytom  pre 2 osoby.

Trom z vás, ktorí sa zapojíte do hodnotenia príbehov, pošleme hodnotnú knihu.

Tak neváhajte a píšte! Tešíme sa na zaujímavé príbehy!