Bezplatné prehliadky Bratislavy už tento víkend

Bratislavské Turistické informačné centrum oslavuje 55 rokov od svojho vzniku a pri tejto príležitosti pozýva na bezplatné prehliadky mesta.

Turistické informačné centrum, Bratislava Tourist Board oslavuje 55 rokov od svojho vzniku a pozýva na zaujímavé bezplatné prehliadky mesta.  Sú určené pre všetkých Bratislavčanov aj návštevníkov mesta. Vychádzky so sprievodcami sú súčasťou projektu Turistom vo vlastnom meste.

Niečo z histórie Informačného centra

Prvé informačné centrum v Bratislave, ako aj na celom Slovensku sa otvorilo 29. apríla 1965. V Zelenom dome na rohu Sedlárskej a Zelenej ulice sa Bratislavské informačné stredisko (BIS) okrem informačnej činnosti vo svojich počiatkoch venovalo aj vlastivednej a tlmočnícko-prekladateľskej činnosti, neskôr vzdelávaniu vlastivedných sprievodcov. Turistické informačné centrum momentálne sídli na Klobučníckej ulici pri Primaciálnom paláci a jeho služby využívajú domáci a zahraniční návštevníci Bratislavy, ako aj obyvatelia mesta.

Dekadentná secesia alebo Zdravotná prehliadka Bratislavy?

Špeciálne témy ako Zdravotná prehliadka Bratislavy, Dekadentná secesia, Barokové sakrálne stavby, Kláštory a rehole – 70 rokov od akcie K A R, Čriepky zo židovskej histórie Bratislavy a mnohé ďalšie. Nebudú chýbať ani prehliadky pre zahraničných návštevníkov mesta, pre deti aj znevýhodnených občanov.

KEDY: v piatok 25.9.2020 o 17:00. Všetky ďalšie prehliadky sú cez víkend od 26. a 27.9.2020 o 10:00, 11:00, 14:00 a 15:00.

Tešíme sa spoločné na stretnutie s Turistami vo vlastnom meste, v našej Bratislave!