Tipy na víkend v Regióne Trnava

Tento víkend sa môžete tešiť na tradičné dožinkové podujatie v Suchej nad Parnou, vydať sa spoznať sedem divov obce Dolná Krupá a mestské typy si môžu užiť potulky mestom Trnava.

Ak ste fanúšikmi cyklistiky, z mestskej veže sa vám naskytne pohľad na finále medzinárodných cyklistických pretekov.

V nedeľu 19. septembra pozýva obec Suchá nad Parnou na tradičné Dožinky – dni hojnosti sv. Notburgy. Nebude chýbať alegorický krojovaný sprievod námestím s dychovou hudbou, odovzdávanie dožinkového venca či vystúpenie hudobných kapiel.

Obec Suchá nad Parnou.

Na priestranstve za kultúrnym domom nájdete aj tvorivé dielne pre deti a predajné stánky s lokálnou zeleninou a ovocím či výrobkami z medu.

Víkend vo dvojici si môžete spríjemniť prechádzkou v obci Dolná Krupá neďaleko Trnavy a spojiť ju s prehliadkou s názvom Sedem divov Dolnej Krupej.

Kaštieľ Dolná Krupá.

V sobotu 18. septembra budete môcť nahliadnuť do histórie najväčšej ružovej záhrady v strednej Európe ako aj kaštieľa, kde slávny Ludwig van Beethoven skladal svoju Sonátu mesačného svitu.

Navštívite aj rozárium, v ktorom počas babieho leta a prvých jesenných dní ešte stále kvitne viac než tisíc ruží.

Potulky Malým Rímom vám prezradia viac o gotike a o tom, ako sa v stredoveku dalo stať svätcom. Adrián Kobetič vás prevedie dominantami Trnavy, pričom nevynechá Baziliku sv. Mikuláša či Súsošie Svätej Trojice.

Potulky mestom Trnava.

Prečo boli svätci pre stredovekého človeka a mesto veľmi dôležití, to sa dozviete na potulkách v nedeľu 19. septembra so začiatkom o 16:30 pred mestskou vežou.

Fanúšikovia cyklistiky si v nedeľu 19. septembra akiste nenechajú ujsť dojazd najväčších cyklistických hviezd v rámci pretekov Okolo Slovenska.

Najlepší výhľad sa vám naskytne z mestskej veže, z ktorej uvidíte finálovú rovinku ako na dlani. Výstupy na mestskú vežu prebiehajú denne od 10:00 hod. do 18:00 hod.

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk,

Zdroj foto: Región Trnava, Trnavský kraj zážitkov, www.okoloslovenska.sk