Výlet loďou do Viedne stál za to, odporúčam každému

Dostali sme do redakcie list, ktorý s radosťou uverejňujeme a ďakujeme našej čitateľke Terézii Richterovej, že sa podelila o svoj zážitok.

Napíšte nám aj vy, aj ste sa vybrali na niektorý nami odporúčaný výlet, využili zľavu v reštaurácii alebo sa vybrali do divadla.

Milá redakcia,

inšpiroval nás článok uverejnený na vašom portáli o lodi, ktorá premáva z Bratislavy do Viedne a tak, sme v utorok 15. mája sa my členovia ZO Jednoty dôchodcov z Rače vybrali katamaránom TWIN CITY LINER do Viedne.

Napriek tomu, že celý deň respektíve, popoludnie kropil májový dážď, príjemná nálada v spoločnosti priateliek a pár priateľov seniorov, nás neopustila.

V rýchlolodi, cestou do cieľa nášho výletu, sme strávili jeden a pol hodiny a tá nás dopravila rovno do centra Viedne. Sprevádzal nás pán sprievodca Pluhař, od ktorého sme sa počas prechádzky dozvedeli veľa zaujímavých informácií o Viedni.

Posedeli sme si pri kávičke, či čaji alebo sme si dali ľahký obed. Cesta späť v pohodlnej, plne klimatizovanej lodi trvala hodinku a Bratislava nás v podvečer vítala už takmer bez dažďa.

Náš výlet do Viedne Twin City Linerom bol síce upršaný, ale veľmi príjemný, preto odporúčame, ak sa chcete do Viedne dostať pohodlne a rýchlo, využite utorky v čase od 10,30 h. s návratom o 16,30 h., kedy pre seniorov platí 50%-ná zľava z cestovného.

Loď premáva od 23. marca  a bude v prevádzke do 30.októbra 2018, 5 x denne. Informácie nájdete aj na tomto portáli http://www.vivasenior.sk/vylet-lodou-do-viedne.

S pozdravom
Vaša čitateľka
Terézia Richterová
ZO JD Rača, Bratislava