Župná olympiáda seniorov

Podujatia sa zúčastnia aj maďarskí seniori. Donesú vlastnoručne upečený domáci koláč, ktorý súťaží v kategórii „Najchutnejší župný koláčik“.

8. ročník Župnej olympiády seniorov o putovný pohár predsedu Bratislavského samosprávneho kraja sa koná v sobotu 18. 5. 2019 od 9:00 do 15:00 hodiny v Domove sociálnych služieb pre deti a rehabilitačnom stredisku ROSA, Dúbravská cesta 1, Bratislava.

Športové podujatie sa koná pod záštitou predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu, ktorý olympiádu otvorí o 9:00 hodine.

V rámci športového podujatia súťaží trinásť 6-členných družstiev seniorov v siedmich zábavných športových disciplínach ako chôdza s loptičkou na lyžičke cez prekážky, hod loptičkou na cieľ, florbalová streľba hokejkou na bránku, hlavolam, štafetová chôdza, hod šípkami na terč a znalosti prvej pomoci.

Podujatia sa zúčastní aj jedno družstvo z Maďarska. Tradičnou vstupenkou je vlastnoručne upečený domáci koláč, ktorý súťaží v kategórii „Najchutnejší župný koláčik“.

V rámci podujatia sa budú prezentovať aj stredné župné zdravotné odborné školy so svojimi ukážkami prvej pomoci, meraním tlaku a tepu alebo masážou krčnej chrbtice.