Čítanie na letné dni: Z Vydavateľstva IKAR ponúkame čítanie na potešenie aj poučenie

Ľahký muž v predposlednom dejstve
Anina Lackovičová

Témou zatiaľ poslednej knihy ANINY LACKOVIČOVEJ sa znovu stal akčný senior túžiaci po zmenách.

Hlavné postavy jej noviel žijú síce obklopené rodinami, ale nie vždy sa v nich cítia komfortne.

Ivan, ľahký muž, ako ho nazýva jeho vzorná švagriná, by aj po ženbe z vypočítavosti najradšej žil ako za slobodna. Ženy ho milujú, no on ani nevie ako, zhreší práve s takou, od ktorej iní bočia.

Ženatý údržbár penzista Plank zasa pookreje, keď sa na počítačovom kurze (Samozvanec Samo Sato) zoznámi s mladučkou Maďarkou Žuži. Spoločné návštevy pivárne vyzerajú viac než sľubne…

V novele Nič to, že kokceš robí spočiatku nasilu moderná matka, neskôr staromódna babka všetko preto, aby si udržala pozíciu bytosti, bez ktorej sa rodina nezaobíde.

Svoje pedagogické vzdelanie najprv uplatňuje na dcére, neskôr na vnučke s miernym hendikepom. No nitky, ktorými poťahuje, sa často zauzľujú. Našťastie, neroztrhnú sa.
Príbehy Aniny Lackovičovej iskria šťavou, jemným humorom a porozumením. Kto má rád ozajstnú literatúru, bude sa k nim určite neraz vracať.

Symptómy chorôb. Obrazový sprievodca
autor neuvedený

Rozpoznajte symptómy, vyhľadajte ochorenie a zistite, akú zvoliť liečbu – to všetko v tomto jednoduchom a prehľadnom vizuálnom sprievodcovi zdravotných problémov.

Svoje telo poznáme dobre a vieme, keď niečo nie je tak, ako má byť. Odhaľte choroby či poranenia podľa symptómov v konkrétnych častiach tela alebo podľa komplexných náznakov ako horúčka, únava, strata váhy či zmena nálady.

Tento sprievodca vás dovedie k najpravdepodobnejšej príčine ochorenia a poradí vám, ako postupovať či akého odborníka vyhľadať.

Všetky zdravotné problémy sú vyhodnotené podľa stupňa závažnosti a urgentnosti lekárskej pomoci. Niektoré zo symptómov a zdravotných ťažkostí sú označené červenou značkou, ktorá upozorňuje na potrebu okamžitého lekárskeho ošetrenia.

K jadru problému vás dovedú prehľadné obrázky ľudského tela a jeho stručné popisy. Nalistujte si príčinu ochorenia, prečítajte si o nej viac a v prípade, že to bude možné, si rovno zvoľte správnu formu liečby.