Ako pomôcť svojim rodičom či starkým

Premýšľali ste už niekedy nad tým, čo pomôže vám, alebo vašim rodičom starnúť dôstojne a šťastne? Asi by ste našli viacero odpovedí, ale dôležité sú najmä konkrétne skutky.

Aktivizovať, pomáhať riešiť problémy seniorov a prinavrátiť im chuť do života, to je filozofia firmy SILVERGON. Služby poskytuje profesionálne a priamo v komforte ich vlastného domova. Seniorom poskytuje asistenčné služby a technologické riešenia pre zachovanie ich nezávislosti, aktívneho a zdravého života.

Pomáha seniorom s úlohami a činnosťami, ktoré pre nich už môžu byť ťažšie alebo nebezpečné. Aktivizuje ich, dodáva novú životnú energiu a pomáha im prekonať sociálnu i digitálnu izoláciu.

Ochotní a profesionálni zamestnanci poskytujú personalizované služby naplánované podľa konkrétnych potrieb a životnej situácie seniora.

Ide o nezdravotnícke služby pozostávajúce z pravidelných audio/video rozhovorov, osobných návštev vrátane spoločných aktivít ako je varenie, upratovanie, prechádzky, návšteva priateľov, lekárne či lekára.

Spoločné varenie v domácnosti seniora.

Súčasťou osobných stretnutí sú aj pravidelné odporúčania na zvýšenie bezpečnosti v domácnosti, správneho užívania liekov, zamedzenie pádom a preventívne opatrenia proti podvodom a zneužívaniu.

Podľa želania zabezpečujú aj dopravu a sprievod taxíkom, či verejnou dopravou. Služba zahŕňa aj možnosť dodávky, inštalácie a správy tabletu s dátovým pripojením, školiaci program ako s ním pracovať, zariadenia na sledovanie zdravotného stavu a prístup do osobného účtu v SILVERGON platforme, ktorá slúži na online spojenie a výmenu informácii všetkých zainteresovaných strán.

Každý senior si zaslúži žiť šťastný, aktívny a zdravý život doma. „Sme presvedčení, že sme schopní im to umožniť,“ hovoria asistenti.

Aké služby poskytuje seniorom spoločnosť SILVERGON?

– Osobná asistencia (pomoc v domácnosti, pri upratovaní, varení, podpora pri rozvíjaní digitálnych zručností)
– Sprievod (asistencia pri nákupe, sprievod k lekárovi, prechádzka v prírode, návšteva známych a rodiny)
– Teleasistenčné služby (socializácia prostredníctvom audio/video hovorov, vzdelávanie v oblasti ochrany pred podvodmi, vedenie k zdravému životnému štýlu)
– Dodanie a inštalácia digitálnych zdravotníckych pomôcok (digitálny tlakomer, váha, fitness náramok, oximeter s automatickým zápisom údajov cez Bluetooth umožňuje rodine prevenciu a online sledovanie zdravotného stavu)
– Dodávka, inštalácia tabletu (+SIM karta s predplateným objemom dát 10 GB a osobné školenie v trvaní 3 hodín)
– Školiaci program na prácu s tabletom a internetom (kompletný alebo nadstavbový školiaci program prebieha priamo u klienta s našimi profesionálnymi zamestnancami)

Spoločnosť poskytuje tele-asistenčné služby na celom území Slovenska, osobné asistenčné služby zatiaľ na území Bratislavy.

Ako ich kontaktovať:

V spoločnosti dbajú na maximálne pohodlie klientov, preto pri objednaní služieb stačí:

1. zájsť na ich e-shop (www.silvergon.com/nase-sluzby) a na pár klikov si službu objednať na konkrétny dátum a čas alebo zavolať 0908 945 550

2. telefonicky vás budeme kontaktovať a dohodneme detaily služby.

3. Náš profesionálny SILVERGON asistent následne navštívi seniora a začnú spolu zdieľať svoj prvý zážitok z mnohých (pri osobných asistenčných službách).

4. Náš profesionálny SILVERGON asistent zavolá priamo seniorovi, a tým začne ich prvý rozhovor (pri tele-asistenčných službách).

S pribúdajúcim vekom sa môže náš život meniť. Nemení sa však schopnosť aktívne sa starať o svoje telo a duševnú pohodu. Ak v zrelom veku nerezignujeme na aktívny a plnohodnotný životný štýl, odmenou nám bude lepší zdravotný stav a zachovanie samostatnosti.

Viac informácii nájdete na našej webovej stránke: www.silvergon.com alebo na facebookovom účte: www.facebook.com/silvergon.sk