Albín Brunovský len pre seniorov

Galéria mesta Bratislava pozýva seniorov na komentovanú výstavu Albín Brunovský. Je potrebné vopred sa prihlásiť.

V rámci cyklu Tajomstvá umenia je pre seniorov za konkrétnych bezpečnostných opatrení a hygienických podmienok v Galérii mesta Bratislavy výstava opäť otvorená.

Stretnutia v stredy sú zamenené za pondelky, kedy je galéria pre verejnosť zatvorená. Odborný výklad k výstave prebehne na nádvorí Mirbachovho paláca GMB pre limitovaný počet prihlásených seniorov s určenými miestami na sedenie (v prípade dažďa bude výklad na 3. poschodí Mirbachovho paláca).

Výklad s lektorom potrvá 45 minút, potom sa účastníci už individuálne presunú do výstavných priestorov, kde bude náš personál pomáhať usmerňovať bezpečný pohyb v sálach.

Na stretnutie je potrebná rezervácia na jeden z ponúkaných termínov. Podľa toho, ako sa nám jednotlivé termíny naplnia, budeme každého prihláseného kontaktovať a potvrdzovať termín, prípadne ponúkať náhradný.

Termíny pre seniorov:

pondelok 1. jún 2020 | 14:00
pondelok 1. jún 2020 | 15:00

TAJOMSTVÁ UMENIA: ALBÍN BRUNOVSKÝ
Mirbachov palác, Františkánske námestie 11

V roku 1969 začal Albín Brunovský maľovať na perzský orech sériu diel, ktoré boli pôvodne určené pre Hotel Bôrik v Bratislave. V práci pokračoval až do konca života, celkom vytvoril okolo 120 diel. Výstavu umelcových malieb na dreve v kurátorskej koncepcii Ivana Jančára vám predstaví lektor Vladislav Malast.
Vstupné: 1,50 €, rezervácia potrebná.

Krátke video s kurátorom Ivanom Jančárom na výstave Albín Brunovský – Maľby na dreve:

https://www.facebook.com/Galeria.Mesta.Bratislavy/videos/711549166315865/?t=5