Test na COVID-19? Ak ste samoplatca, UNION vám prispeje

Súkromná zdravotná poisťovna ako jediná ponúka aj príspevok 70 eur na test potravinovej intolerancie a poistencom nad 50 rokov možnosť bezplatne absolvovať test mentálneho zdravia. 

Aké novinky si pre starých a nových poistencov pripravila poisťovňa UNION v roku 2021?

Oslovili sme aj zdravotnú poisťovňu UNION. Aké benefity si pre poistencov pripravila a čo všetko je možné od nových zmien očakávať? Na otázky odpovedala hovorkyňa zdravotnej poisťovne UNION Beáta Dupaľová Ksenzsighová.

Aké benefity sú pripravené pre poistencov UNION od októbra 2020 a platia pre starých aj nových poistencov?

Benefity platia rovnako pre starých aj nových poistencov. Aj keď viaceré benefity, ktoré ponúkajú aj iné zdravotné poisťovne vyzerajú na prvý pohľad rovnako, v skutočnosti sa od seba dosť podstatne líšia a to možnosťami ich využitia.

Od konkurencie sa odlišujeme tým, že naše benefity reálne šetria peniaze poistencov a zlepšujú ich zdravie. Teda, ak preplácame 100 eur na zuby, tak každý dostane tú svoju 100-vku. Nemusí byť členom veľkej skupiny, ani tento príspevok nedelíme na viac návštev u zubára, ani ho nevyplácame len dva razy do roka. Pri zmene poisťovne si treba všímať aj sieť lekárov. Union má zmluvnú sieť lekárov po celom Slovensku, má najkratšie čakacie doby na operácie a na vyšetrenia magnetickej rezonancie a CT. Rovnako v rámci spojenia zdravotnej a komerčnej poisťovne poskytuje poistencom zľavy na rôzne produkty (cestovné poistenie, poistenie domácnosti, automobilu…) od 20-60%.

Na aké lieky a koľko platia doplatky, platí to pre všetky choroby?

Preplácame 95% žiadostí o lieky na výnimky a hradíme napríklad aj nákladnú inovatívnu rádionuklidovú liečbu rakoviny. Vo vybraných zdravotníckych zariadeniach je možné objednať sa na Extra hodinu vyhradenú len pre poistencov Unionu.

Prispievame na rôzne nepovinné očkovania až do výšky 50%. Ako jediná zdravotná ponúkame svojim poistencom príspevok 70 eur na test potravinovej intolerancie a poistencom nad 50 rokov možnosť bezplatne absolvovať test mentálneho zdravia. Tých, ktorí pravidelne chodia na preventívne prehliadky, odmeňujeme poukážkami na nákup.

Pre vašich poistencov ste si pripravili novinku, teraz v čase 2. vlny pandémie Covid 19. O čo presne ide?

Kto si chce dať vyhotoviť PCR-test na vlastnú žiadosť, dostane zľavu z poplatku hneď v niekoľkých zmluvných laboratóriách. Ide o tieto zariadenia: Cytopathos, s.r.o. a Fakultná nemocnica s poliklinikou Skalica, a. s. V oboch týchto zariadeniach je bežná cena pre samoplatcu 70 eur. Pre samoplatcu z Unionu je to 48 eur. Zľava bude poskytnutá po preukázaní sa preukazom poistenca.

V Alpha Medical, s.r.o. je bežná cena testu je 54 eur. Cena pre samoplatcu z Unionu je 48 eur.

Union ZP ako prvá zazmluvnila RT-PCR testy na ochorenie SARS-COV-2, teda tzv. COVID-19. Tieto testy majú naši poistenci zadarmo v zmluvných laboratóriách, ak im ich indikuje ich ošetrujúci lekár.

V prípade, že výsledok PCR testu je u pacienta so symptómami negatívny, odporúča sa využiť ešte doplnkové vyšetrenie na protilátky na nový koronavírus SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie Covid 19. V záujme zlepšenia diagnostiky sme sa aj s Asociáciou laboratórnych spoločnosti dohodli, že poistenci Unionu budú mať tento test zadarmo.

Máte pripravené zľavy aj na iné produkty?

Spojenie zdravotnej a komerčnej poisťovne poskytuje poistencom zľavy na rôzne produkty. Poistenci zdravotnej poisťovne UNION môžu získať  zľavy až do 50% na komerčné retailové poistenie (havarijné poistenie, cestovné poistenie, poistenie domov, domácností), či mnoho ďalších zliav na ubytovanie a služby u našich partnerov (napríklad kúpele, wellness, optiky, výživové doplnky a iné). Viac informácií na https://www.union.sk/vernost-uzp.

Aké benefity ponúkate seniorom v poisťovni UNION?

Tu je výber tých najdôležitejších:

 • 100 eur na ošetrenia u zubára
 • zadarmo doplnkové vyšetrenie na protilátky na nový koronavírus SARS-CoV-2
 • Vyšetrenie CRP u všeobecného lekára pre dospelých
 • EKG u všeobecného lekára
 • test mentálneho zdravia u všeobecného lekára
 • test potravinovej intolerancie (70 eur príspevok)
 • rôzne nepovinné očkovania s príspevkami až do výšky 50%
 • Test na cholesterol pri každej preventívnej prehliadke
 • Cytologické vyšetrenie steru z krčka maternice už od 18 rokov zadarmo
 • Cytologické vyšetrenie steru z krčka maternice metódou LBC zadarmo
 • Test na okultné krvácanie v stolici nad rámec zákona už od 40 rokov
 • Marker p2PSA v indikovaných prípadoch
 • ABI index (Ankle-Brachial)  –  ide o vyšetrenie, ktoré dokáže včas odhaliť ochorenie periférnych ciev, ktoré predchádza ochoreniu srdcovo–cievneho systému
 • Vyšetrenie OCT oka
 • Vitamíny pre darcov krvi
 • Zľavy pre poistencov na očnej klinike Neovízia
 • Zadarmo výmena kolenného a bedrového kĺbu na Clinica orthopedica
 • Zľava na rehabilitačný pobyt v SpineClinic
 • Extra ordinačná hodina u vybraných lekárov pre poistencov Union

Ako zmeniť zdravotnú poisťovňu?

Zmeniť zdravotnú poisťovňu môžu poistenci len raz ročne, a to vždy do konca septembra. Ak chcete zmeniť zdravotnú poisťovňu z pohodlia vášho domova, stačí vyplniť online prihlášku.

Foto: pixabay.com