Jazzový koncert v Kaštieli Dolná Krupá. Už zajtra

Mladé trio na koncerte v Kaštieli v Dolnej Krupej už zajtra 11.apríla.

V Dolnej Krupej, kaštieli, kde tvoril aj Ludwig van Beethoven, sa pravidelne stretávajú milovníci dobrej hudby.

Nenechajte si ujsť originálne zoskupenie troch mladých hudobníkov. Štefan Szabó, Michaela Turcerová a Petr Maceček vám predvedú osobité aranžmány jazzových štandardov, tvorbu súčasných autorov a taktiež vlastné kompozície, ktoré si vás získajú vynikajúcou hrou na gitaru, saxofóny a bicie.

Užijete si tak príjemný jarný večer plný kreativity a improvizácie.

„Mám veľmí rád kreatívnych ľudí, ktorí pracujú naplno a pracujú na tom aby zneli originálne. Práve toto zoskupenie je dôkazom toho, že na Slovensku takíto ľudia existujú,“ hovorí David Kollar, gitarista, skladateľ.

Beethoven a Ružová grófka

Kaštieľ v Dolnej Krupej je známy nielen tým, že bol obľúbeným miestom pobytu Ludwiga van Beethovena, ktorý tu skomponoval Sonátu mesačného svitu, jeho azda najznámejšie klavírne dielo, ale preslávili ho aj ruže grófky Mária Henriety Chotekovej, ktorá pestovala vo svojom rozáriu viac než 6 000 koreňov ruží. Vďaka tomu získala prezývku Ružová grófka.

Trnava a jej región ponúka množstvo historických pamiatok, atrakcií, zábavy a kultúrneho programu. V Turistickom informačnom centre – Región Trnava vám ochotne poradia, čo by ste si nemali nechať ujsť. Nájdete ho pod Mestskou vežou, ktoré je otvorené každý deň s výnimkou Veľkonočnej nedele a Veľkonočného pondelka.

Od mája je Turistické informačné centrum otvorené už podľa otváracích hodín počas hlavnej turistickej sezóny, a to 7 dní v týždni od 10:00 do 18:00 h.

Foto: Trnava Tourism a archív Tria Szabó/Turcerová/Maceček