Keď myslíme na smrť, je to preto, aby sme žili lepšie svoj život

Príznačné a symbolické, že v týchto dňoch, keď spomíname na našich blízkych, ktorí nás opustili, uviedlo vydavateľstvo IKAR do života knihu manželov Heretikovcov, Smrť.

Anton Heretik, profesor a psychológ , známy aj ako spolutvorca seriálu STV, Najväčšie kriminálne prípady Slovenska a psychiatrička Andrea Heretiková Marsalová napísali zaujímavú knihu, ktorej hlavnou postavou a ústrednou témou je SMRŤ. Nad fenoménom smrti uvažujú z rôznych uhlov pohľadu, ako sa rieši v literatúre, umení, hudbe, vo filmoch, ako sa dotýka detí, dospelých aj rodiny.

A aj keď sa téma smrti dotýka každého z nás, celý názov knihy Smrť ako perspektíva predurčuje, že to určite nebude depresívne čítanie. Keď myslíme na smrť, je to preto, aby sme lepšie žili svoj život. V knihe nájde čitateľ všetko čo o smrti potrebuje vedieť, aby z jej perspektívy mohol žiť plnší a radostnejší život.

Spoločne s Heretikovcami pri uvádzaní knihy do života diskutovali o fenoméne smrti, ktorý podľa tvorcov treba vedieť spracovať, aj teológ a spisovateľ Michal Havran a psychiatrička a prekladateľka Svetlana Žuchová.

Knihu uviedli do života posypaním papierovým popolom, ako symbolom zániku.