Kultúrne leto v bratislavskom Ružinove

Letné obdobie prináša v Ružinove rad kultúrnych podujatí, ktoré obohatia voľný čas obyvateľov. Medzi najvýznamnejšie podujatia patrí koncert slávneho tenora Gorana Karana, komunitné podujatie s názvom „Ahoj sused!“ a program Letného kina pod holým nebom.

Jedným z hlavných programov tohtoročného Kultúrneho leta v Ružinove je filmový program, ktorý bude prebiehať v Amfiteátri pri Štrkoveckom jazere. Diváci sa budú môcť tešiť na premietanie rôznych filmových diel a žánrov pod otvoreným nebom každý utorok v mesiacoch júl o 21:00 hod. a v auguste o 20:30 hod. Letné kino priláka filmových nadšencov všetkých vekových kategórií.

Na svoje si prídu aj rodiny s deťmi na komunitnom podujatí Ahoj sused!. Tešiť sa môžu na divadelné predstavenia, tvorivé dielne, spoločenské hry pre všetky vekové kategórie alebo na tanečný program plný hier a súťaží s animátormi.

Pre milovníkov aktívneho životného štýlu je pripravená chôdza so špeciálnymi chodeckými paličkami Nordic walking. Táto forma pohybu poskytuje nielen fyzické, ale aj psychické výhody. Účastníci budú mať možnosť objaviť krásu okolitej prírody a zároveň si udržiavať kondíciu. Stretnutie cvičiacich bude podľa harmonogramu pred DK Ružinov o 8:50 hod.

Cvičenie pre seniorov a joga

Pre seniorov je zorganizované špeciálne cvičenie Tai-či, ktoré sa bude konať každú stredu v mesiacoch júl a august o 12:00 hod. v Parku A. Hlinku. Tai-či je staroveká čínska technika, ktorá kombinuje plynulé pohyby a meditáciu. Toto cvičenie je zamerané na zlepšenie fyzickej kondície, uvoľnenie tela a získanie vnútorného pokoja.

Okrem toho bude súčasťou Kultúrneho leta aj séria bezplatných meditačných cvičení s názvom Joga a meditácia, ktoré povedie skúsený inštruktor Fredy Ayisi. Účastníci budú mať možnosť relaxovať a zbaviť sa stresu pomocou rôznych techník meditácie. Tieto cvičenia sa budú konať každú nedeľu v mesiacoch júl a august o 18:00 hod. v príjemnom prostredí Parku A. Hlinku, ktoré prispieva k oddychu a zlepšeniu celkového blahobytu účastníkov.

Všetci milovníci kvalitnej hudby budú mať jedinečnú príležitosť zažiť koncert slávneho tenora z Jadranu, Gorana Karana, ako súčasť doplnkového podujatia Kultúrneho leta. Tento nezabudnuteľný hudobný zážitok sa uskutoční 3. augusta o 19:00 hod. na Amfiteátri pri Štrkoveckom jazere.

Goran Karan je jedným z najuznávanejších tenorov s výnimočným hlasovým rozsahom a vášnivým prejavom. Jeho interpretácie jadranských piesní a balád vzbudzujú emócie a nadchnutie u poslucháčov po celom svete. Karan sa preslávil vďaka svojmu účinkovaniu na prestížnych hudobných festivaloch a koncertných sieňach.

Všetky podujatia sú dostupné pre verejnosť úplne zadarmo.

Kultúrne leto pripravili mestská časť Bratislava-Ružinov v spolupráci s CULTUS Ružinov, Ružinovským športovým klubom a s Kinom Nostalgia.

Viac informácií ako aj podrobný program Letného kina v Ružinove nájdete na cultusruzinov.sk.

Foto: Cultus Ružinov